چهارشنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۱۷
دبیر ستاد اربعین قرارگاه خاتم الوصیا(عج):

زائرین پاکستانی و افغانستانی که برای اربعین از مرزهای خراسان جنوبی وارد می‌شوند نیاز به توجه ویژه دارند/میان مردم و مسئولین فاصله زیادی است

دبیر ستاد اربعین قرارگاه خاتم الوصیا(عج) گفت: مسئولین باید تجدیدی های خود را بررسی کنند و بدانند مردم دست و بازوی حاکمیت هستند.
زائرین پاکستانی و افغانستانی که برای اربعین از مرزهای خراسان جنوبی وارد می‌شوند نیاز به توجه ویژه دارند/میان مردم و مسئولین فاصله زیادی است
 
 به گزارش خراسان‌تایم حاج رحیم آبفروش در جمع خادمان فرهنگی اربعین اظهار داشت: در این ایام حال کسانی که اربعین رفته اند متفاوت با دیگران است .
وی افزود: در این ایام هرکس در اربعین شرکت می کند حال و هوایش عوض می شود و این مختص شیعیان نیست، مسیحی ها و اهل سنت نیز شرکت می کنند و بعد از این سفر دیگر هیچ سفری حال ما را خوب نمی کند.
وی با بیان اینکه اربعین امسال مصادف شده است با چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی گفت: اربعین امسال با سال های دیگر متفاوت است زیرا دشمنان با تمام قوا دست به دست یکدیگر داده‌اند تا آن را سخت کنند و هرچه جلوتر می‌رویم شرایط سخت‌تر می‌شود.
دبیر ستاد اربعین قرارگاه خاتم الوصیا(عج) با اشاره به این موضوع که شمشیر امروز جریان نفاق دلار است، بیان داشت: بسیاری از ماها حتی دلار را ندیده‌ایم اما یک عده قمار باز نشسته‌اند و آن را بالا و پایین می‌برند تا در این بین سودی داشته باشند در صورتی که عده ای در این میان به سوی کربلا می‌روند.
آبفروش تصریح کرد: اربعین طراوت تمدن شیعی را شکل می‌دهد و ما بستری بهتر از اربعین برای بیان انقلاب نداریم و در صورتی که تمام رسانه‌های دنیا در اختیار دشمنان است، اربعین تمام حصرهای رسانه ای را می‌شکند.
وی با بیان اینکه اربعین ممکن است حتی بعضی از بن‌بست‌های انقلاب را باز کند، اظهار داشت: این باور امام و رهبری به نقش مردم هنوز توسط مسئولینی که قرار بود خادم مردم باشند جا نیفتاده است و مسئولین با مردم فاصله زیادی دارند.
دبیر ستاد اربعین قرارگاه خاتم الوصیا(عج) ادامه داد: اربعین یک قدرت خاصی دارد و آن بچه و یا پیرزنی که در آن مسیر تمام هستی خود را برای امام حسین(ع) فدا می کنند امری طبیعی نیست و این جمعیت 20 میلیونی نه تنها توسط دولت عراق بلکه توسط هیچ دولتی امکان پذیر نبود که حریف پذیرایی از آنها شوند.
آبفروش با بیان اینکه نباید اینطور باشد که عده بگویند ستاد اربعین حکومتی یا ستاد اربعین مردمی، اظهار داشت: علت این امر این است که متاسفانه بعضی از مسئولین در این راه سنگ اندازی می کنند به نحوی که حتی مانع موکب زدن در سطح شهر می‌شوند و مقصر اصلی نیز مسئولی است که بویی از اربعین نبرده است.
دبیر ستاد اربعین قرارگاه خاتم الوصیا(عج) تصریح کرد: مسئولین در این زمینه باید تجدیدی های خود را بررسی کنند و بدانند مردم دست و بازوی حاکمیت هستند و زمانی که در خصوص اربعین اینچنین شور و حالی در مردم است مسئولین نیز باید کمک کنند تا این موضوع به ثمر نشیند.
وی ادامه داد: مگر تمام دولت ها وظیفه ندارند امنیت مردمشان را در هر جای دنیا که باشند تامین کنند حال زمانی که اینچنین جمعیت پرشوری که حدود 2 میلیون نفر هستند و عازم کشوری دیگر می‌شوند وظیفه‌ی دولت چیست؟
وی افزود: ما فقط 4000خادم خادم افتخاری و 400خادم افتخاری ستادی داریم که با تمام توان و دقیق خدمت می کنند.
آبفروش با بیان اینکه شعار امسال ما «الحسین یجمعنا»می باشد گفت: اربعین یک فرصت عالی برای به رخ کشیدن توان جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی است زیرا تمام احرار و آزادگان عالم را به دور هم جمع می‌کند.
وی در خصوص زائران پاکستانی و افغانستانی که برای اربعین از مرزهای خراسان جنوبی وارد می شوند، بیان داشت: این افراد سختی های زیادی در مسیر راه تحمل می کنند و باید به این زائرین در ایران توجه ویژه شود.
وی در پایان با اشاره به این موضوع که امسال کمیته هماهنگی موکب‌های فرهنگی و کمک‌های مردمی شکل گرفته است، گفت: این تازه شروع کار این کمیته است و امیدواریم سالیان آینده به نتیجه نهایی برسد.
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۱۸۴۹۹
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , موکب , اربعین