پنجشنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۰۶
مدیر کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی:

آفت مدرک گرایی در کمین نظام تعلیم و تربیت

مدیر کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی گفت:آنچه که امروز امنیت روانی جامعه دانش آموزی و فرایند تعلیم و تربیت استان را تهدید می کند آفت مدرک گرایی است.
آفت مدرک گرایی در کمین نظام تعلیم و تربیت
 

به گزارش خراسان تایم به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان واقعی مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی در نشست با شورای اداری این اداره کل گفت:آنچه که امروز امنیت روانی جامعه دانش آموزی و فرایند تعلیم و تربیت استان را تهدید می کند آفت مدرک گرایی است.
وی افزود:هجمه و تنوع کلاس های فوق برنامه و آزمون های زائد و بی خاصیت که برخی توسط شرکت های سود جو برگزار می شود  هم به اقتصاد خانواده ها آسیب رسانده و هم نشاط و شادابی را از دانش آموزان و به طبع آن از مدارس می گیرد.
واقعی با اشاره به اینکه هر آنچه لازم است توسط معلمان به دانش آموزان متناسب با سن و پایه تحصیلی آنها در کلاس های درس آموزش داده می شود،گفت:متأسفانه مسابقه ای که امروز میان خانواده ها در جریان است شرکت در کلاس های فلان مؤسسه یا آزمون های فلان مرکز است به طوری که دانش آموز از مدرسه به خانه نرسیده،استراحت و تفریح نکرده و خوب تغذیه نشده ، مجددا راهی کلاس می شود.
مدیر کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی مشارکت اولیاء در فرایند تعلیم و تربیت دانش آموزان را لازمه ارتقای شاخص های تعلیم و تربیت و افزایش نشاط، پویایی و شادابی مدارس دانست و تأکید کرد:استفاده از نظرات کارشناسان نخبه و پیشکسوتان نیز حرکت ما را در مسیر دستیابی به اهداف نظام مقدس تعلیم و تربیت و سند تحول بنیادین سرعت می بخشد.
وی از نظم و انضباط اداری، پویایی و خلاقیت به عنوان عوامل تأثیرگذار یاد کرد.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۱۸۵۲۴
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , مدرک , آموزش و پرورش