پنجشنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۵۰
طی یک سال گذشته صورت گرفت

ابطال ١۴ پروانه کاربرد علامت استاندارد در استان/ مواد غذایی رکورددار غیراستانداردها

مدیرکل استاندارد خراسان‌جنوبی از ابطال ١۴ پروانه کاربرد علامت استاندارد در استان طی یک سال گذشته خبر داد.
ابطال ١۴ پروانه کاربرد علامت استاندارد در استان/ مواد غذایی رکورددار غیراستانداردها
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری فارس، محمدرضا مروی‌مقدم صبح امروز در جمع خبرنگاران به مناسبت روز جهانی استاندارد با بیان اینکه ٢١ تا ٢٧ به‌عنوان هفته استاندارد نامگذاری شده است، اظهار داشت: شعار امسال روز جهانی استاندارد به‌عنوان استاندارهای بین‌المللی و چهارمین انقلاب صنعتی نامگذاری شده است.
وی افزود:  از مهرماه ٩۶ تا ٩٧،  ۴٣ مورد صدور پروانه کاربرد استاندارد اجباری و تشویقی صادر شده است.
 مدیرکل استاندارد خراسان‌جنوبی از صدور ۶۶٨ مورد مجوز بازدید فنی از واحدهای تحت پوشش از مهرماه ٩۶ تا مهرماه امسال خبر داد و یادآور شد: همچنین در این مدت 881 مورد نمونه‌برداری از مراکز تولیدی انجام شده است.
مروی‌مقدم به کالاهای فاقد علامت استاندارد مشاهده‌شده در بازه زمانی مهرماه سال گذشته تاکنون در استان اشاره داشت و گفت: این کالاها شامل ١٨۵ مورد مواد غذایی و کشاورزی، ٨۵ مورد برق و الکترونیک، ٢٣ مورد مکانیک و فلزشناسی، هشت مورد بسته‌بندی و سلولزی، ١٧ مورد شیمی و پتروشیمی، سه مورد نساجی و چرم، ١٣ مورد خودرو و نیروی محرکه و یک مورد مهندسی پزشکی می‌شود.
وی از ابطال ١۴ پروانه کاربرد علامت استاندارد در استان طی یک سال گذشته خبر داد و گفت: همچنین در این مدت تعداد پروانه‌های تعلیق شده ١۵ مورد در سطح استان بوده است.
مدیرکل استاندارد خراسان‌جنوبی با اشاره به راه‌اندازی ساختمان اداره کل استاندارد استان در سه هزار و ٣٠٠ متر مربع عنوان داشت: در این ساختمان چهار آزمایشگاه استقرار یافته که یکی از این آزمایشگاه‌ها، آزمایشگاه نوین آنالیز دستگاهی است.
مروی‌مقدم ا اشاره به احداث آزمایشگاه مرجع در مرز ماهیرود یادآور شد: تاکنون برای اجرای این پروژه اعتباری بالغ بر ۶٠ میلیون تومان ابلاغ و از محل اعتبارات استانی ٣۵٠ میلیون تومان جذب  شده که ۴٠٠ میلیون تومان اعتبار دیگر مورد نیاز است.
وی در مورد استاندارد گازوئیل گفت: نظارت بر این امر بر عهده اداره استاندارد بوده هرچند نظارتی توسط شرکت نفت نیز صورت می‌گیرد.
مدیرکل استاندارد خراسان‌جنوبی به کالاهای واحدهایی که پروانه علامت استاندارد آن‌ها در استان طی یک سال گذشته ابطال و تعلیق شده اشاره و خاطرنشان کرد: این کالاها شامل شیر پاستوریزه، زعفران، پروفیل توخالی، انواع نوشابه‌ها، کنسروها، فیلترهای هوای سبک، سیمان، کله‌قند، کاشی و سرامیک می‌شود.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۱۸۵۳۵
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , صنعت , استاندارد