پنجشنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۵۲
مدیرکل بهزیستی خراسان جنوبی:

پیشگیری از معلولیت‌ها از مدارس آغاز شود

مدیرکل بهزیستی خراسان جنوبی اظهار کرد: لازم است برای پیشگیری از معلولیت‌ها از مدارس آغاز کرد که بهزیستی فعالیت‌هایی را در این خصوص در مدارس اجرا می‌کند.
پیشگیری از معلولیت‌ها از مدارس آغاز شود
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از ایسنا، علی عرب نژاد، امروز(19 مهر)، در دیدار با امام جمعه شهرستان بشرویه، گفت: با توجه به نگاه و رویکرد جدید سازمان بهزیستی، در  سال گذشته و سال جاری به سمت پیشگیری و مدیریت سلامت اجتماعی پیش رفتیم.
وی ادامه داد: در انجام این وظیفه خطیر که اطلاع رسانی و آگاه سازی نسبت به پیشگیری از معلولیت‌ها و آسیب‌های اجتماعی است، نیاز به همکاری ائمه جمعه داریم.
مدیرکل بهزیستی خراسان جنوبی بیان کرد: لازم است از پتانسیل تریبون نماز جمعه و بیان خطیبان جمعه که معتمد مردم نیز هستند استفاده کرده و در بیان خدمات و وظایف بهزیستی، اطلاع رسانی و آگاه سازی عمومی از این تریبون ‌ها صورت گیرد.
عرب نژاد ادامه داد: برای کنترل و کاهش آسیب‌های اجتماعی و کاهش معلولیت‌های مادر زادی نیاز به پیشگیری است و شاه کلید پیشگیری نیز آگاه سازی است.
وی با اشاره به فعالیت ‌‌های بهزیستی در زمینه اطلاع رسانی و آگاه سازی جامعه، یادآور شد: پیشگیری از معلولیت‌ها با آموزش و مشاوره قبل از ازدواج در مدارس، آموزش و ارائه مشاوره‌های ژنتیک در مدارس متوسطه و تقبل هزینه‌های انجام معاینات و هزینه‌های پزشکی در صورت تشخیص ریسک معلولیت برای زوجین توسط بهزیستی انجام می‌شود.
حجت الاسلام محمد شمس الدین، امام جمعه بشرویه نیز در این دیدار اظهار کرد: بهزیستی مجموعه‌ای است که با زندگی قشرهای مختلف از جمله افراد نیازمند و معلول   ارتباط دارد وخدماتی که کارکنان بهزیستی به مردم جامعه از فقیر تا غنی ارائه می‌کنند   به نوعی صدقه جاریه است.
وی افزود: پیشگیری از آینده نافرجام نیز دارای ارزش بالاتر و والاتری از هر نوع کمک و خدمتی است که این امر در برنامه پیشگیری از معلولیت و آسیب‌های اجتماعی دنبال می ‌شود.
امام جمعه بشرویه یادآور شد: پیشگیری بهترین و مهم‌ترین فعالیتی است که در بهزیستی صورت می ‌گیرد و بسیار ارزشمند است .

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۱۸۵۳۶
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , معلولیت , بهزیستی