پنجشنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۰۰
نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی تأکید کرد

لزوم میزبانی شایسته از زائران پاکستانی و افغانستانی اربعین/ مسؤولان پیش‌بینی‌های لازم را انجام دهند

نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی بر لزوم بکارگیری تمام توان جهت میزبانی از زائران پاکستانی و افغانستانی اربعین حسینی تأکید کرد.
لزوم میزبانی شایسته از زائران پاکستانی و افغانستانی اربعین/ مسؤولان پیش‌بینی‌های لازم را انجام دهند
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام‌و المسلمین سیدعلیرضا عبادی ظهر امروز در دیدار با جمعی از مسؤولین دستگاه‌های خدمات‌رسان در خصوص میزبانی از زائران پاکستانی و افغانستانی اربعین حسینی، اظهار داشت: شیعیان پاکستان و افغانستان در سال‌های گذشته با مشکلات متعددی در زمینه برنامه‌های دفاع از حرم و زیارت به‌ویژه زیارت اربعین مواجه بودند.
وی با اشاره به تحول ایجاد شده در حکومت پاکستان، بیان داشت: بعد از مدت‌ها که پاکستان خانه خلوت آمریکا بود خوشبختانه عمران‌خان (نخست وزیر پاکستان) موضع اسلامی به خود گرفت و گفت من از عاشقان امام و پیروان تفکر اقبال لاهوری هستم و باید آمریکا از منطقه برود.
نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی به روند تسهیل امور اعزام شیعیان پاکستانی و افغانستانی برای حضور در مراسم اربعین حسینی اشاره کرد و گفت: امسال اولین سالی است که عمران‌خان دستور داده کار کسانی که عازم عتبات هستند در سریع‌ترین زمان ممکن حل شود.
عبادی با اعلام اینکه احساس می‌شود امسال تعداد زوار پاکستانی به نحو مضاعفی بیشتر باشند، مطرح کرد: باید در پذیرایی از این زائران نهایت تلاش خود را به کار گیریم و به گونه‌ای عمل نکنیم که بعد حسرت بخوریم.
وی با تأکید بر اینکه مسؤولان خراسان‌جنوبی به‌ویژه بیرجند نباید در میزبانی از زوار اربعین غافلگیر شوند، تبیین کرد: پیش از آنکه این مسافرت‌ها تراکم یابد باید جلسه‌ای برگزار و مسؤولیت‌ها، مکان و نوع برخوردارها مشخص شود.
نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی اعلام کرد: مسؤولان در هر بخشی با هم بنشینند و پیش‌بینی‌های لازم را به گونه‌ای انجام دهند که شایسته است و هر کاری که به هر نهادی محول می‌شود در جهت انجام آن به بهترین شکل تلاش کند تا آزارهایی که زوار در گذشته می‌دیدند جبران شود.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۱۸۵۳۸
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , اربعین , نماینده ولی فقیه