پنجشنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۳۰
نماینده مردم شهرستان‌های نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی بیان کرد:

هیچ موردی از بیماری مشترک دام و انسان در استان خراسان جنوبی مشاهده نشده است

نماینده مردم شهرستان‌های نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه استان خسارتی از آنفولاآنزای فوق حاد پرندگان نداشته است گفت: با وجود ورود دام قاچاق هیچ موردی از بیماری مشترک دام و انسان در استان نداشته‌ایم.
هیچ موردی از بیماری مشترک دام و انسان در استان خراسان جنوبی مشاهده نشده است
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری تسنیم، نظر افضلی صبح امروز در مراسم گرامیداشت روز ملی دامپزشکی در بیرجند اظهار داشت: در سه سال گذشته نزدیک به 3 هزار میلیارد تومان آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان خسارت به کشور وارد کرد اما خوشبختانه خراسان جنوبی هیچ خسارتی از آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان نداشته است. 
وی افزود: خراسان جنوبی با وجود داشتن مرز مشترک با افغانستان هیچ موردی از بیماری‌های مشترک انسان و دام  نداشته است.
نماینده مردم شهرستان‌های نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی گفت: اقدامات دامپزشکی در بعد اقتصادی، بهداشت و تحقیقات قابل تقدیر است و تولیدات دامی و پروتئینی باید افزایش یابد در غیر این صورت با مشکل مواجه می‌شویم. 
معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی سازمان دامپزشکی خراسان جنوبی نیز در این مراسم گفت: متاسفانه به دلیل حساسیت‌های خاص وزیر بهداشت و درمان هیچ اعتباری از این محل به سازمان‌های دامپزشکی که پایه تحول سلامت است نداشته‌ایم و نیروهای دامپزشکی سربازان خط مقدم دفاع از امنیت غذایی هستند. 
مومنی افزود: دامپزشکی به نقاط مرزی نگاه ویژه‌ای دارد و سال‌های اخیر با کنترل‌های صورت گرفته کمترین کانون بیماری را در شرق کشور داشته‌ایم.
مدیرکل دامپزشکی خراسان جنوبی نیز در این مراسم اظهار داشت: تلاش می‌شود خراسان جنوبی همواره از بیماری‌های دامی پاک بماند و خطوط قرمز در دامپزشکی به جد پیگیر می‌شود. 
اصغرزاده افزود: دامپزشکی توانسته است در سطح کشور 25 درصد تولیدات را افزایش دهد و این سازمان همواره در جهت امنیت غذایی و حفظ سلامت دامی استان تلاش ویژه دارد. 

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۱۸۵۴۳
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , دامپزشکی , آنفلوانزا