جمعه ۲۰ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۲۱
مدیر کمیته امداد امام خمینی (ره) درمیان گفت:

104‌ کمک هزینه جهیزیه در شهرستان درمیان اهدا شد

مدیر کمیته امداد امام خمینی (ره) درمیان گفت: 104 مورد کمک هزینه جهیزیه به ارزش 365 میلیون تومان در 6 ماه گذشته به نوعروسان این شهرستان اهدا شد.
104‌ کمک هزینه جهیزیه در شهرستان درمیان اهدا شد
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از ایرنا، احمد بصیری‌پور روز جمعه افزود: هم اکنون 17 نوعروس پشت نوبت دریافت کمک جهیزیه هستند که به زودی کمک هزینه جهیزیه به حساب آنان واریز می شود.
وی درصد طلاق بین مددجویان و خانوارهای زیرپوشش این نهاد را در مقایسه با مجموع نرخ استانی پایین تر دانست و بیان کرد: توسط این نهاد آموزش های پیش از ازدواج برای زوج های جوان برگزار می شود.
مدیر کمیته امداد درمیان گفت: همچنین به زوج هایی که در تامین جهیزیه خود مشکل دارند پنج میلیون تومان وام خرید جهیزیه با کارمزد چهار درصد پرداخت می شود.
وی افزود: با حمایت دولت صف انتظار جهیزیه نوعروسان و تسهیلات اشتغال مددجویان کمیته امداد به پایان رسید و پرداخت وام اشتغال و کارگشایی و پرداخت کمک جهیزیه به روز یا در کمترین زمان ممکن به حساب مددجویان واریز خواهد شد.
بصیری پور اظهار داشت: در جشن عاطفه های امسال 163 میلیون تومان کمک نقدی و غیرنقدی جمع آوری و بین دانش آموزان نیازمند شهرستان توزیع شد.
وی آخرین ضریب محرومیت در کشور را 9 اعلام کرد و گفت: مددجویان شهرستان ضریب محرومیت هشت، هفت و 6 را دارند که در برخی روستاهای مرزی شهرستان افراد در فقر شدید قرار دارند و وضعیت بد اقتصادی این مرزنشینان دل هر انسانی را به درد می آورد.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۱۸۵۵۷
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , کمیته امداد , ازدواج