يکشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۱۰

زندگی‌نامه شهدا خراسان جنوبی/45

هر هفته معرفی یکی از شهدای 8 سال دفاع مقدس استان خراسا‌ن‌جنوبی
زندگی‌نامه شهدا خراسان جنوبی/45
 
به گزارش خراسان‌تایم، چه کسی می‌داند جنگ چیست؟ چه کسی می‌داند فرودیک خمپاره قلب چند نفر را می‌درد؟ چه کسی می‌داند جنگ یعنی سوختن، یعنی آتش، یعنی گریز به هر جا، به هر جا که اینجا نباشد، یعنی اضطراب که کودکم کجاست؟ ‌جوانم چه می‌کند؟ دخترم چه شد؟ به راستی ما کجای این سوال‌ها و جواب‌ها قرار گرفته‌ایم‌؟ کدام دختر دانشجویی که حتی حوصله ندارد عکس‌های جنگ را ببیند و اخبار آن را بشنود. از قصه دختًران معصوم سوسنگرد با خبر است؟ آن مظاهر شرم و حیا را چه کسی یاد می‌کند که بی شرمان دامنشان را آلوده کردند و زنده زنده به رسم اجدادشان به گور سپردند. کدام پسر دانشجویی می‌داند هویزه کجاست؟‌ چه کسی در هویزه جنگیده؟ کشته شده و در آنجا دفن گردیده؟ چه کسی است که معنی این جمله رادرک کند: نبرد تن و تانک؟! اصلا چه کسی می‌داند تانک چیست؟ چگونه سر 120 دانشجوی مبارز و مظلوم زیر شنی‌های، تانک له می‌شود؟

شهید محمد بیناباجی به تاریخ 10/2/ 1342 در روستای بیناباج ازتوابع شهرستان قائنات متولد ودرتاریخ 28/7/1362 درمنطقه سردشت به فیض شهادت نائل شد.

پهنه دشت وکوههای روستای بیناباج درفصل طرب انگیز بهار، پر از خرمی و سرسبزی است و فعالیتهای کشاورزی در این فصل به اوج خود می رسد. روز دهم اردیبهشت سال 1342 نوزادی در این روستا پا به عرصه گیتی گذاشت که مانند فصل نشاط انگیز بهار، باخودش شادی و سرور را برسر سفره خانواده اش به ارمغان آورد. شهید محمد بیناباجی در روستای بیناباج ازتوابع شهرستان قائنات در خانواده مذهبی ومتدین دیده به جهان گشود. درحادثه زلزله نهم شهریورماه سال 1347 از نعمت داشتن مادر محروم شد. 5 سال بیشتر نداشت که مادرش او را تنها گذاشته و خود را در مقابل تقدیر الهی تسلیم نمود. پدرش با امرار معاش و کشاورزی، با سختی فراوان توانست پسرعزیزش را از رنجهای بچه گانه خارج و تحت تعلیم و تربیت قرارداده، تا بزرگ شده و رشد نماید.
شهید محمد بیناباجی، بدلیل داشتن اخلاق نیکو، حجب و حیا، نجابت و اطاعت از والدین، فردی نیکوسیرت ومورد محبت همگان قرار می گرفت. از اسرافکاری پرهیز می کرد و به همه احترام می گذاشت. از دیگر شاخصه های او، توجه به صله ارحام، اهل مطالعه بسیار بالاخص کتب مذهبی، اهل نمازومسجد، دعا و قرآن و فعال و دلسوز بودنش در کارها بود. 
زندگی نامه شهید محمد بیناباجی
دردوران قبل ازانقلاب یاورحقیقی دین وانقلاب اسلامی بود. بعد از پیروزی انقلاب، به عضویت بسیج سپاه پاسداران واقع در مسجدی که درمحله کوی طلاب مشهد بود، درآمد. دغدغه های او برای انقلاب نوپای اسلامی، مجال ادامه تحصیل را از او گرفت و ترک تحصیل نمود. پس از آن به عضویت سپاه پاسداران درآمده وچندین باردرجبهه های نبرد حق علیه باطل حضوری فعال داشت. سرانجام حین عملیات والفجر4 در تاریخ 28/7/1362 درمنطقه سردشت به فیض شهادت نائل شد. روحش شاد و یادش گرامی.
زندگی نامه شهید محمد بیناباجی

انتهای‌پیام/2/
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۱۸۶۲۲