پنجشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۲۰
رئیس سازمان رسیدگی به امور مساجد خراسان‌جنوبی:

پیروزی رسانه‌ای قدم اول پیروزی میدانی است/ امروز همه رسانه هستند

رئیس سازمان رسیدگی به امور مساجد خراسان‌جنوبی گفت: در طول تاریخ حتی در جریان هایی که در قرآن در مورد انبیا آمده همیشه پیروزی های جبهه ها، پیروزی رسانه ها در قدم اول بوده است.
پیروزی رسانه‌ای قدم اول پیروزی میدانی است/ امروز همه رسانه هستند
 
 به گزارش خراسان‌تایم حجت الاسلام و المسلمین نوری صبح امروز در کارگاه فعالیت اثربخش و هوشمندانه در شبکه های اجتماعی اظهار داشت: جنس غم ابی عبد الله و جریان عاشورا با بسیاری از اتفاقات عالم تفاووت دارد زیرا تجلی اسلام ناب را در جوشش عاشورا می دانیم و تداوم اسلام ناب در عاشورا است .
وی ادامه‌داد: در طول تاریخ حتی در جریان هایی که در قرآن در مورد انبیا آمده همیشه پیروزی های جبهه ها، پیروزی رسانه ها در قدم اول بوده به عنوان نمونه یکی از تلخ ترین صحنه های جنگ های صلیبی، جریان اندلس است،  اندلس در تهاجم رسانه ای ناموفق بود.
رئیس سازمان رسیدگی به امور مساجد خراسان‌جنوبی تصریح کرد: آمریکا برای فتح عراق بعد از صدام، اول رسانه ای موفق شد و سپس میدانی و آن‌ها هر جا که می خواهند ورود پیدا کنند، اول رسانه ای وارد می شوند و سپس به صورت میدانی عمل کنند.
نوری اضافه کرد: رسانه در طول تاریخ تغییر کرده وگرنه در تمدن های بزرگ همیشه بوده چه زمانی که تمدن ها شکل گرفتند و عالی شدن و یا تمدن دیگری آمد و آن را زمین زد، نقش رسانه قوی است و کس که در رسانه ناموفق عمل کرده شکست خورده است.
وی تصریح کرد: ما تمام تلاشمان را در اسلام برای پیروزی و رسیدن به نتیجه است و ما برای پیروزی کار می کنیم البته پیروز نشدیم نگران نمی شویم و اگر به پیروزی که هدف ما بوده است نرسیدیم تزلزلی در ما ایجاد نمی شود و احساس خسران هم نمی کنیم لذا ما برای پیروزی کار می کنیم اما اگر جایی شکست خوردیم ممکن است به کم کاری در بخش رسانه باشد.
رئیس سازمان رسیدگی به امور مساجد خراسان‌جنوبی با بیان اینکه در قضیه عاشورا دستگاه اموی در جنگ رسانه ای قوی عمل کرد، اظهار داشت: بر خورد اهل شام با حضرت زینب و آن کاروان و برخوردی که حتی به دختر سه ساله هم رحم نکنند موفقیت آنها در جنگ رسانه ای است وحتی بهترین شخص در اسلام که امیر المومنین (ع) است با جنگ رسانه ای موفق شدند که کاری کردند عده ای از روی خلوص ایشان را لعن می کردند.
نوری با اشاره به اینکه ما در رسانه کم کاری کردیم، اظهار داشت: اینکه بگوییم کشور، کشور امام زمان(عج) هست و امام زمان(عج) آن را حفظ خواهد کرد باید بدانیم که خدا کارش را انجام می دهد اما این به معنای تضمین دادن نیست زیرا این اگر توسط امت ما صورت نگیرد توسط امت دیگری صورت خواهد پذیرفت ما اگر یاری امام معصوم را نکنیم کسی دیگر جایگزین خواهد شد در صورتی که ما در چندقدمی یاری امام معصوم هستیم و باید قدردان این باشیم.
وی خاطر شنان کرد: الان همان خطر رسانه در سوریه نیز است زیرا پیروزی سوریه با ما بوده است اما اگر قدرت رسانه نباشد به سود خودشان تقسیم می کنند .
نوری با بیان اینکه ما در آخر الزمان به اوج رسانه رسیده‌ایم گفت: رسانه چند رکن اصلی دارد و هر چیزی در این غالب قرار گرفت رسانه است و انواع مدل ها‌ی آن همه تاثیر دارند و فقط صحبت سر مکتوب یا غیر مکتوب نیست.
رئیس سازمان رسیدگی به امور مساجد خراسان‌جنوبی با اشاره به اینکه امروز هر فردی رسانه است، گفت: قبلا رسانه ها نقش انتقال پیام را دارد ولی  الان خود رسانه در نوع پیام و تولید پیام تاثیر می گذارند .
وی با بیان اینکه امروز همه رسانه اند و همه تولید کننده پیام هستند، افزود: یکی از بهترین مدل های مبارزه رسانه ای نوع مبارزه حضرت زینب(س) است ما امروز بحران نداریم زمینه ها برای کار کاملا آماده است، خدا بسیاری از بسترها را در اختیار ما گذاشته است ولی برای حضرت زینب(س) هیچ فضایی باز نکرده بودند و تمام تلاششان این بود که آن ها را کاملا از بین ببرند و در بحران و خفقان شدید قرارشان دادند ولی حضرت زینب در همین شرایط، فضای رسانه ای را می شکند و پیام خود را می رساند. جنگ رسانه ای از زمن معاویه شروع شد و اوجش در عاشورا بود.
نوری ادامه‌داد: رسانه‌ها بسیار موثر هستند به گونه ای که به مردم می قبولانند که اگر روز است بگوییند شب است، امروز رسانه ها قدرت سحر دارند و انسان ها را سحر می کنند لذا در اینجا نیاز به عصای موسی است و خداوند این عصا را می دهد.
رئیس سازمان رسیدگی به امور مساجد خراسان‌جنوبی با اشاره به اینکه ما را در گیر شاخ و برگ های رسانه‌ای کرده اند که این یک فریب است وما باید ریشه را در یابیم، اظهار داشت:  فساد در ایران نسبت با آرمان‌هایمان بالاست اما نسبت به جهان چگونه است، در یک رسانه اروپایی مطلبی در مورد فسادشان شنیدید؟ در صورتی که رسانه ها آنها را جزو کشور های سالم معرفی می کنند و ما را فاسد مرفی می‌کنند.
وی تصریح کرد: گاهی ما کارهای خودمان را برای خدا انجام می دهیم اما گاهی کار خدا را انجام می دهیم، کار خدا را انجام دادن یعنی مجاهدت و امروز کسی دررسانه کار کند کار خدا را انجام می دهد.
نوری خاطرنشان کرد: معجزه پیامبر یک رسانه است، پس هر کس وارد جریان رسانه ای شد شک نکند که ثانیه به ثانیه اش ثواب مجاهد را دارد به همان مبانی که کار زینب(س) کمتر از شهارت حضرت علی اکبر(ع) نیست.
رئیس سازمان رسیدگی به امور مساجد خراسان‌جنوبی با بیان اینکه امروز هرچه تولید می‌کنیم، جلوی مقابله دشمن را می گیریم و سمت آنها حمله آنچنانی نداریم و بیشتردر حال ساخت خاکریز هستیم، گفت: امروز با محتواهایی که داریم می توانیم دشمن را به زمین بزنیم و می توانیم به سمت آنها شلیک کنیم.
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۱۸۷۰۳
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , مسجد , رسانه