دوشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۲۴
نسبت به سال گذشته صورت گرفت

افزایش ۳۵ درصدی زائران اربعین در خراسان‌جنوبی/ تلاش برای تمدید صدور ویزا در استان

مدیر کل حج و زیارت خراسان‌جنوبی از افزایش ۳۵ درصدی زائران اربعین در استان نسبت به سال گذشته خبر داد.
افزایش ۳۵ درصدی زائران اربعین در خراسان‌جنوبی/ تلاش برای تمدید صدور ویزا در استان
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از فارس، ابوالفضل نوفرستی از ثبت‌نام 22 هزار نفر در سامانه سماح خبرداد و اظهار داشت: تمام زائرانی که در سامانه سماح ثبت‌نام کردند موفق به اخذ ویزا برای اربعین حسینی شدند.
وی مدت زمان اخذ ویزا را بین 48 تا 72 ساعت اعلام و به زائران توصیه کرد: بدون گرفتن رواید به عراق سفر نکنند زیرا طبق تفاهم‌نامه منعقده و تدابیر امنیتی اتخاذ شده، زائران بدون ویزا در مرزهای کشور دستگیر و طبق قوانین کشور عراق به شش ماه حبس محکوم می‌شوند.
مدیر کل حج و زیارت خراسان‌جنوبی با اشاره به ثبت‌نام قریب به 22 هزار نفر برای پیاده‌روی اربعین در خراسان‌جنوبی، گفت: این آمار در مقایسه با سال گذشته افزایش 35 درصدی را نشان می‌دهد.
استقبال زائران خراسان‌جنوبی از مرز مهران
نوفرستی با اشاره به مرز خروجی زائران اربعین در خراسان‌جنوبی، گفت: مرز چذابه و مهران جهت تردد زائران استان تعیین شده که استقبال زائران از مرز مهران بیشتر بوده است.
وی با اشاره به فعالیت 41 دفتر خدمات زیارتی ثابت و سیار در خراسان‌جنوبی، تصریح کرد: برای سهولت در ثبت‌نام دفاتر خدمات زیارتی را در مناطق و بخش‌های استان ایجاد کردیم تا زائران جهت ثبت‌نام نیازی به مراجعه به مرکز استان نداشته باشند.
مدیر کل حج و زیارت خراسان‌جنوبی با بیان اینکه دفاتر خدمات زیارتی حق دریافت هیچ گونه وجهی به صورت نقدی تحت هیچ عنوانی را ندارند، اعلام کرد: ثبت‌نام‌کنندگان برای خدمات بیمه، پزشکی و روادید باید مبلغ 234 هزار و 875 هزار تومان را به صورت الکترونیکی پرداخت کنند.
تلاش برای حضور هیأت کنسولگری عراق در استان
نوفرستی از اتمام مأموریت هیأت کنسول‌گری عراق در خراسان‌جنوبی خبر داد و بیان داشت: در صورت استقبال زائران تمام تلاش خود را به کار می‌گیریم تا هیأت مذکور چند روز دیگر در استان مستقر باشند.
وی با اعلام اینکه ثبت‌نام از زائران اربعین در سامانه سماح تا 16 صفر ادامه دارد، مطرح کرد: زائران می‌توانند با مراجعه به آدرسsamah.haj.ir جهت شرکت در پیاده‌روی اربعین اقدام کنند.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۱۸۸۲۹
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , اربعین , سامانه سماح