سه شنبه ۱ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۵۳
مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی:

۳۰ استعداد برتر قرآنی در حوزه قرائت شناسایی و آموزش دیده اند

مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی گفت: ۳۰ استعداد برتر قرآنی در طرح استعداد یابی و تربیت استعدادهای برتر قرآنی در حوزه قرائت شناسایی شده و در حال فراگیری آموزش های مربوطه هستند.
۳۰ استعداد برتر قرآنی در حوزه قرائت شناسایی و آموزش دیده اند
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری مهر، حجت الاسلام احمد رضایی اظهار کرد: یکی از طرح های ویژه قرآنی تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی طرح استعدادیابی و تربیت استعدادهای برتر قرآنی در حوزه قرائت قرآن کریم است.
مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی بیان کرد: این طرح از سال ۹۳ آغاز شده و تا کنون در دو مرحله ثبت نام صورت گرفته است و افرادی که در حوزه قرائت دارای استعداد بودند شناسایی شده و در حال فراگیری آموزش های مربوطه هستند.
رضایی با اشاره به اینکه این استعدادهای برتر در سه مرحله به اردوهای خارج از استان نیز اعزام شده اند، ادامه داد: هر چند در طول دوره ریزش هایی داشتیم ولی در حال حاضر ۳۰ استعداد برتر قرآنی در دو شهرستان بیرجند و سرایان تحت پوشش این طرح قرار دارند.
وی گفت: این طرح ویژه دو گروه پسران ۹ تا ۱۴ سال و پسران ۱۴ تا ۱۸ سال می باشد که با محوریت بحث قرائت در حوزه حفظ، تجوید، صوت و لحن و سبک زندگی اسلامی و قرآنی نیز آموزش هایی را فرا می گیرند.
مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی اظهار کرد: از استعدادهایی که در این دوره آموزش می بینند هیچ گونه وجهی اخذ نمی شود و اساتید این دوره نیز برترین های قرآنی خراسان جنوبی در حوزه حفظ و قرائت هستند.
رضایی با اشاره به برگزاری کارگاه های یک روزه سبک زندگی در خراسان جنوبی بیان کرد: در فاصله زمان ۲۵ تا ۲۷ آبان ماه در ۶ شهرستان خراسان جنوبی چون قائن، خضری، طبس، فردوس، زیرکوه و بشرویه کارگاه های سبک زندگی با حضور اساتید برتر برگزار می شود.
وی با اشاره به اینکه یک کارگاه سه روزه سبک زندگی نیز در شهرستان بیرجند برگزار می شود، ادامه داد:مبلغ ۲۱ میلیون تومان برای برگزاری کارگاه های سبک زندگی قرآنی و اسلامی در استان پیش بینی شده است.
مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی یادآور شد: پنج نفر از خراسان جنوبی در گذشته دوره های ویژه کارگاه های سبک زندگی قرآنی را گذارنده اند که از این افراد نیز به عنوان مدرس در کارگاه های استانی استفاده می شود.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۱۸۸۹۴
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , اداره تبلیغات اسلامی , قرآن