دوشنبه ۷ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۲۲
دبیر ستاد مرکزی اربعین:

زائران حسینی پس از اربعین به کشور بازگردند

دبیر ستاد مرکزی اربعین با اشاره به بازگشت بیشتر زائران از مرز مهران، گفت: توصیه می‌کنیم زائران بازگشت خود به کشور را برای جلوگیری از ازدحام جمعیت و ترافیک به روزهای بعد از اربعین موکول کنند.
زائران حسینی پس از اربعین به کشور بازگردند
 
به گزارش گروه فرهنگی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری فارس، مهلت نام‌نویسی از متقاضیان پیاده‌روی اربعین حسینی در سامانه سماح شب گذشته به پایان رسید و دیگر امکان ثبت‌نام زائران حسینی در این سمانه وجود ندارد.
امسال تعداد زائران حسینی به مرز ۲ میلیون نفر رسید که با وجود حجم بالای تقاضای زائران در هفته‌های اخیر، مسؤولان سعی داشتند تا در زمان مناسبی ویزای زائران را صادر کنند که البته در این بین برخی از مراکز بدون مجوز اقدام به اخذ گذرنامه زائران کرده و به بهانه اخذ ویزای یک روزه، از زائران هزینه بیشتری طلب کرده و با این اقدام از اعتقادات زائران حسینی سوء استفاده کردند.
در عین حال بسیاری از مراکز نیز تا حداکثر ۷۲ ساعت ویزای زائران را صادر می‌کردند تا جایی که حتی در برخی از استان‌ها زمان صدور ویزا برای زائران ۲۴ ساعت گزارش شد.
شهریار حیدری دبیر ستاد مرکزی اربعین حسینی در گفت‌وگو با خبرنگار حج و زیارت خبرگزاری فارس صدور ویزای زائران تا امشب ادامه دارد، گفت: برخی از زائران که در روزهای اخیر اقدام به نام‌نویسی کرده و مدارک خود را به دفاتر حج و زیارت تحویل دادند، در انتظار صدور ویزا برای رفتن به پیاده‌روی اربعین هستند.
وی با بیان اینکه ویزای تمامی زائران تا امشب صادر می‌شود، افزود: زائران می‌توانند فردا نیز برای حضور در حماسه اربعین از مرزها خارج شوند. البته در روزهای اخیر تعداد زائرانی که از سفر پیاده‌روی اربعین بازگشتند، بیشتر از تعداد زائرانی است که به این سفر معنوی مشرف شده‌اند، چرا که بیشتر زائران هفته گذشته سفر خود را آغاز کردند.
حیدری با اشاره به اینکه فردا هم‌زمان با اربعین حسینی بسیاری از زائران از عراق بازمی‌گردند، خاطر نشان کرد: با توجه به اینکه اکثر زائران حسینی از ۲۱ استان از مرز مهران خارج شدند، توصیه می‌کنیم که در روز اربعین به کشور بازنگردند. 
وی با بیان اینکه امکانات و موکب‌ها در عراق تا سه روز بعد از اربعین برپاست، گفت: شهر مهران هم برای ایجاد اسکان و رفاه بیشتر زائران آماده باش است و موکب‌هایی نیز به منظور پذیرایی و اسکان زائران حسینی تدارک دیده شده و تا ۵ روز بعد از اربعین بر پا هستند، بنابراین توصیه می‌کنیم که زائران برای جلوگیری از ازدحام جمعیت و ترافیک، سفر خود را به روزهای منتهی به هفته موکول کنند.
به گزارش فارس، فردا هم‌زمان با اربعین حسینی در شهرهای مقدس عراق به ویژه شهر کربلا زائران پس از زیارت حرم امام حسین (ع) به کشور بازمی‌گردند.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۱۹۰۲۵
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , اربعین , کربلا