دوشنبه ۷ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۰۹
مدیر اجرایی موکب ساقی کوثر در کاظمین گفت:

روزانه ۸۶ هزار لیتر آب به زائران اربعین توسط موکب ساقی کوثر خراسان جنوبی توزیع می‌شود

مدیر اجرایی موکب ساقی کوثر در کاظمین گفت: ۸۶ هزار لیتر آب روزانه به صورت تانکری به موکب‌های ۲۰هزار زائر در شهر کاظمین آبرسانی شده و با هماهنگی صورت گرفته بین موکب ساقی کوثر و مسئولان آب حرمین شریفین آب حرم به صورت بسته‌بندی برای زائران تامین می‌شود.
روزانه ۸۶ هزار لیتر آب به زائران اربعین توسط موکب ساقی کوثر خراسان جنوبی توزیع می‌شود
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از تسنیم، حسینی دشت‌بیاض اظهار داشت: به منظور ارائه خدمات به زائران اربعین حسینی تامین آب تصفیه شده متبرک با هماهنگی صورت گرفته از حرمین شریفین کاظمین توسط موکب ساقی کوثر (خدمات آب و برق خراسان جنوبی) انجام شده است.
وی نصب کولر در موکب‌های خراسان جنوبی، تامین آب بسته بندی و توزیع بین زائرین ابا عبدالله الحسین (ع) را از جمله اقدامات انجام شده توسط این موکب در شهر مقدس کاظمین عنوان کرد.
مدیر اجرایی موکب ساقی کوثر در کاظمین بیان کرد: روزانه آبگیری 86 هزار لیتر به موکب‌های  20 هزار زائر در شهر کاظمین توسط موکب ساقی کوثر (خدمات شرکتهای آب و برق خراسان جنوبی) انجام می‌شود.
حسینی تصریح کرد: با هماهنگی و رایزنی صورت گرفته بین موکب ساقی کوثر و مسئولین و متولیان آب حرمین شریفین آب شرب متبرک تصفیه‌شده و بسته‌بندی شده با حجم 200 سی سی برای زائران تامین می‌شود.
وی خاطرنشان کرد: آب موکب‌ها، آشپزخانه‌های پخت غذا و تهیه چای، نانوایی‌های سیار مستقر در باب صاحب الزمانی حرمین شریفین، حمام‌ها و لوله‌کشی آب گرم و سرد آشپزخانه و حمام روزانه با ظرفیت 86 هزار لیتر و به صورت تانکری تامین می‌‌شود.
مدیر اجرایی موکب ساقی کوثر در کاظمین یادآور شد: نصب شیرآلات، تعمیر شیرآلات، برپا کردن چندین چشمه حمام صحرایی و همکاری در نصب کولرهای اسکان موکب‌ها از دیگر خدمات این موکب در بخش آبرسانی بوده است.
حسینی از برگزاری نشست مسئولان موکب‌های خراسان جنوبی با سفیر ایران در عراق خبر داد و اظهار داشت: اجرای سینک ظرف‌شویی به منظور شستن لباس و وضو زائرین در شهر کاظمین از دیگر اقدامات است.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۱۹۰۳۸
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , اربعین , موکب