چهارشنبه ۹ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۳۹

3پاتوق مصرف مواد مخدر در خراسان جنوبی پلمپ شد

دادستان عمومی و انقلاب مرکز خراسان جنوبی درباره پلمب پاتوق‌های مواد مخدر از پلمپ سه پاتوق مصرف مواد مخدر خبر داد.
3پاتوق مصرف مواد مخدر در خراسان جنوبی پلمپ شد
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از ایسنا، مقدس اظهار کرد: با توجه به این که پاتوق‌های مواد مخدر باعث شده که جوانان در این اماکن به ورطه اعتیاد این پدیده شوم و انواع آسیب‌ها و جرائم دیگر تبدیل شده و مکانی برای ایجاد مزاحمت برای اهالی محل شده، مردم با مراجعات حضوری و ارسال نامه‌های کتبی از این وضعیت شکایت داشته و خواستار برخورد با این اماکن و پاتوق‌های فساد شدند.
وی ادامه داد: بازدیدهای میدانی مشترک پلیس مبارزه با مواد مخدر، شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر و دادستانی نیز موید این است که این مکان‌ها کانون فساد در زمینه‌های مختلف شده است.
دادستان عمومی و انقلاب مرکز خراسان جنوبی افزود: برخورد قاطع و بازدارنده با این اماکن در دستور کار قرار گرفت و باهمکاری و مشارکت مردم این مکان‌ها شناسایی و با تشریفات قانونی سه پاتوق پلمپ شد.
مقدس با بیان اینکه پلمپ تمامی پاتوق‌ها با قدرت و قاطعیت ادامه خواهد داشت، تصریح کرد: مالکین این مکان‌ها نیز تحت تعقیب قانونی قرار خواهند گرفت و با اشد مجازات با مالکین برخورد خواهد شد.
وی بیان کرد: مواد مخدر یک پدیده چند وجهی و با مسائل گوناگون ارتباط دارد که هرگونه اقدام تک بعدی به تنهایی نمی‌تواند موثر باشد.
مقدس افزود: فعالیت‌های پیشگرانه، آموزشی، درمانی و حمایتی اگر همراه و هماهنگ با اقدامات بازدارنده انجام نشود سبب پیچیدگی بیشتر معضل مواد مخدر خواهد شد.
سرهنگ حسین محمدی، رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر خراسان جنوبی نیز گفت: طرح ارتقاء امنيت اجتماعي و پاكسازی نقاط آلوده شهرستان بيرجند در مناطق جرم خيز اين شهرستان اجرا شد.
وی افزود: مأموران با انجام اقدامات اطلاعاتي و با همكاري شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان و مقامات قضایی، نقاط جرم خيزي را كه به محل فعاليت مصرف و خرده فروشي قاچاقچيان موادمخدر تبديل شده بود را در شهرستان بيرجند شناسايي كردند.
رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر خراسان جنوبي بيان کرد: در عمليات ضربتي 3 پاتوق مصرف و خرده فروشي مواد مخدر پلمپ و 6 متهم با تشكيل پرونده به كمپ‌هاي ترك اعتياد معرفي شدند.
وی تصريح كرد: افرادي كه در این محل‌ها زندگي مي‌كردند، از پلمپ پاتوق‌هاي مصرف و خرده فروشي مواد مخدر ابراز خرسندي كردند چرا كه پاتوق مصرف مواد مخدر باعث مي‌شود نسل جوان درگير پديده شوم و مصرف مواد مخدر شوند.
وي با بيان اينكه پليس اجازه جولان به قاچاقچيان مواد مخدر را نخواهد داد، تصريح كرد: شهروندان در صورت مشاهده و برخورد با فروشندگان موادمخدر و هرگونه بي نظمي و اخلال در نظم عمومي، با مرکز فوريت‌هاي پليسي110 تماس و موضوع را بلافاصله به پليس اطلاع دهند.
علی زندی، دبیر شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر خراسان جنوبی نیز گفت: با توجه به اهمیت جلوگیری از آسیب‌های اجتماعی به دستور دادستان عمومی و انقلاب بیرجند، پاتوق‌های موادمخدر پلمپ شد و این روند ادامه دارد.
وی افزود: با توجه به گزارش‌های رسیده که حکایت از تبدیل شدن برخی اماکن به پاتوق‌های موادمخدر دارد، گزارش‌های تکمیلی برای اخذ دستور به دادستانی خراسان جنوبی ارائه شد.
وی گفت: به دستور دادستان بیرجند کمیته‌ای مبنی بر پلمب پاتوق های موادمخدر در دبیرخانه شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر تشکیل شد تا با جدیت این اماکن ساماندهی شوند.
دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر خراسان جنوبی بیان کرد: قضات، پلیس موادمخدر و دبیرخانه شورای استان پس از بررسی‌های به عمل آمده به محل پاتوق‌ها اعزام شدند و تعدادی از پاتوق‌های شناسایی شده، پلمپ شد.
وی افزود: تمامی محل‌های موردنظر در بانک اطلاعاتی شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر ثبت شد و موارد مربوط طبق دستور قضایی پلمپ می‌شود.
زندی تصریح کرد: به هیچ وجه با کسانی که قصد به تباهی کشیدن جوانان و نوجوانان را دارند مسامحه و اغماض صورت نمی‌گیرد.
وی خاطرنشان کرد: افراد در این پاتوق‌ها که تمایل به ترک مواد مخدر داشته باشند طبق دستور قضایی به بهزیستی مراجعه کنند تا از خدمات رایگان بهره مند شوند.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۱۹۰۸۳
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , اعتیاد , مواد مخدر