پنجشنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۰۶
شهردار بیرجند گفت:

بیرجند به عنوان شهر کتاب ایران معرفی می‌شود

شهردار بیرجند گفت: بیرجند به عنوان شهر کتاب ایران با همکاری فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی معرفی و مورد حمایت شهرداری قرار می گیرد.
بیرجند به عنوان شهر کتاب ایران معرفی می‌شود
 
به گزارش گروه فرهنگی خراسان‌تایم به نقل از ایرنا؛ محمدعلی جاوید در نشست هم اندیشی با مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی اظهار داشت: با توجه به پیشینه تاریخی، فرهنگی و مذهبی شهر بیرجند، این شهر استحقاق تبدیل شدن به شهر کتاب ایران را دارد و این اقدام می تواند کمک بسزایی در ارتقای شاخص مطالعه در استان داشته باشد.
وی افزود: دو نهاد فرهنگ و ارشاد اسلامی و شهرداری باید هر جا زمینه‌های فعالیت مشترک وجود دارد، از آن برای خدمت رسانی به جامعه و شهروندان استفاده کنند.
شهردار بیرجند در ادامه با تشریح پروژه فرهنگسرا و روند انجام کار بیان کرد: تعاملات اجتماعی کمک شایانی به بهبود فضاهای شهری می کند و فعالیت های اوقات فراغت می تواند در ارتقای و سرزندگی محیط های شهری تاثیر بسزایی داشته باشد.
وی یادآور شد: در طرح هایی مثل پیاده راه جمهوری، بهسازی پارک جنگلی و پارک خطی فضاهایی در نظر گرفته شده که امکان واگذاری تحت عنوان گذرهای فرهنگ و هنر وجود دارد.
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی نیز این دیدار را سرآغاز تعامل و همکاری دو جانبه دانست و گفت: هدف از گذرهای فرهنگ و هنر، احیای شهرسازی فرهنگ مدار و خارج شدن از فضای بسته و رفتن به سمت اجتماعی شدن فرهنگ و هنر است.
ناصر نبی زاده در ادامه با اشاره به فعالیت فرهنگی و هنری مشترک ارشاد اسلامی و شهرداری بیان کرد: کارها با مشارکت و تعامل نتایج بهتری خواهد داشت پس هرچه تعامل و نزدیکی بیشتری بین 2 دستگاه وجود داشته باشد، برنامه‌های متعدد فرهنگی و هنری با کیفیت بیشتری برگزار خواهد شد.
وی افزود: معرفی بیرجند به عنوان شهر کتاب ایران در آینده ای نزدیک ، نیازمند فعالیت های فرهنگی ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی در سطح شهر، کمک شهرداری در تبلیغات و فضاسازی و انجام فعالیت های خلاقانه در راستای توسعه این فرهنگ است.
نبی زاده تصریح کرد: ظرفیت‌های قابل‌ ملاحظه‌ای وجود دارد که با برنامه‌ریزی منسجم و مدون می‌توان از این ظرفیت‌ ها استفاده کرد تا شاهد اتفاقات خوبی در حوزه‌ فعالیت های فرهنگی و هنری در راستای سیاست ‌های دو دستگاه باشیم.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۱۹۱۱۳
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , کتاب , شهرداری