شنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۳۳
کارشناس مسائل سیاسی:

اقدام جوانان در ۱۳ آبان ۵۸ سیلی محکمی به دشمن بود/ جنگ روانی ترامپ با اعلام بازگشت تحریم‌ها

کارشناس مسائل سیاسی گفت: آمریکایی‌ها در ۱۳ آبان ۱۳۵۸ با تسخیر لانه جاسوسی دومین سیلی را این‌بار از جوانان و نوجوانان ایرانی دریافت کردند.
اقدام جوانان در ۱۳ آبان ۵۸ سیلی محکمی به دشمن بود/ جنگ روانی ترامپ با اعلام بازگشت تحریم‌ها
 
به گزارش گروه سیاسی خراسان‌تایم به نقل از فارس، مهدی چاپاری اظهار داشت: بزرگ‌ترین شاخصه و معرف استکبار جهانی در یک قرن اخیر، آمریکای جنایتکار بوده است.
وی با بیان اینکه پیروزی انقلاب اسلامی تمامی معادلات جهانی را بر هم زد، افزود: اکثر کشورها فکر می‌کردند مردم ایران فقط با نظام شاهنشاهی مشکل دارند و توجه چندانی به امور بین‌المللی نخواهند داشت.
کارشناس مسائل سیاسی تصریح کرد: آمریکا به عنوان بزرگ‌ترین متحد شاه، با همه توان تلاش کرد تا نظام شاهنشاهی پایدار بماند اما نتوانست و در جریان انقلاب اولین سیلی را آمریکا از انقلابیون دریافت کرد.
چاپاری بیان کرد: هیأت‌حاکمه آمریکا در ادامه بازی سیاسی خود به فکر چاره شدند و تصمیم گرفتند تا به ظاهر با دولت انقلابی ایران تعامل کنند و در کنار آن در پی فرصتی برای براندازی باشند که در ۱۳ آبان ۱۳۵۸ با تسخیر لانه جاسوسی آمریکا دومین سیلی را این‌بار از جوانان و نوجوانان ایرانی دریافت کردند.
وی با اشاره به اینکه اهمیت این واقعه به قدری بود که امام راحل از آن به عنوان انقلاب دوم یاد کرد، گفت: در واقعه 13 آبان همه کشورها متوجه شدند که انقلاب ایران نه‌تنها نظام مستبد شاهنشاهی را برنمی‌تابد بلکه دخالت استکبار و قدرت‌های جهانی در امور داخلی خود را نیز تحمل نخواهد کرد.
کارشناس مسائل سیاسی خاطرنشان کرد: آمریکایی‌ها سیلی‌های پی‌درپی را از ملت همیشه بیدار ایران دریافت کرده‌اند که آثار آن هنوز بر چهره کریه آن‌ها هویدا است.
چاپاری عنوان کرد: 13 آبان 1358 توسط جوانان و نوجوانان آن موقع به وقوع پیوست و به اعتقاد من جوانان و نوجوانان آن دهه به‌خوبی دین خود را به انقلاب و کشور ادا کردند.
وی ادامه داد: یکی از آرزوهای دشمن این بوده که با گذشت زمان و پا به سن گذاشتن یا فوت انقلابیون که نقش اصلی در پیروزی انقلاب داشته‌اند، کم‌کم از تب‌وتاب انقلاب کاسته شود و مسؤولین یا آحاد ملت ایران با معیارهای انقلابی‌گری فاصله گرفته و تن به خواسته‌های آن‌ها بدهند.
کارشناس مسائل سیاسی افزود: اما با مرور حرکت کشور در سال‌های اخیر به‌خوبی متوجه می‌شویم که در مسیر انقلاب، گرچه در پاره‌ای از مواقع لغزش‌های سطحی داشته اما همچنان بر مدار ابتدایی خود در حرکت بوده و ذره‌ای از معیارهای خود کوتاه نیامده است.
چاپاری تصریح کرد: نسل امروز و جوانان ایرانی نیز پا جای پای اسلاف خود گذاشته و در همان مسیر حرکت می‌کنند و اگر آن زمان دانشجویان سفارت آمریکا را تسخیر کردند جوانان امروز نیز آمریکا و پیروان داعشی آنان را در سوریه زمین‌گیر کرده و به ورطه نابودی کشاندند.
وی بیان کرد: اگر آن زمان جوانان ایرانی جاسوسان آمریکایی را در سفارت شیطان به گروگان گرفتند در زمان حال نیز رزمندگان ایرانی در خلیج فارس نظامیان آمریکایی را تسلیم توان و اقتدار خود نموده‌اند.
کارشناس مسائل سیاسی با اشاره به اینکه تأکید مقام معظم رهبری بر آمادگی همراه با بصیرت جوانان و نوجوانان و تلاش برای آبادانی ایران است، افزود: اخیراً آمریکایی‌ها با سر و صدای زیاد بحث آغاز تحریم‌های شدید ایران از چهارم نوامبر یا ۱۳ آبان را مطرح می‌کنند و باید گفت که آمریکایی‌ها کار دیگری به غیر از تحریم بلد نیستند.
چاپاری اذعان کرد: به نوعی همه راه‌ها برای مقابله با انقلاب را امتحان کرده‌اند و به اهداف خود نرسیده‌اند و از همان اول انقلاب ملت و نظام را تحت شدیدترین تحریم‌ها قرار داده و همیشه با چماق تحریم بر سر ملت ایران می‌زنند.
وی عنوان کرد: آمریکا و هم‌پیمانانش می‌دانند که تحریم اثری بر روی این ملت نداشته و ندارد چراکه اگر اثری می‌داشت باید در سال‌های ابتدایی انقلاب که کشور در سطح کاملاً ضعیفی در همه زمینه‌ها قرار داشت اثر تحریم‌ها نمایان می‌شد.
کارشناس مسائل سیاسی یادآور شد: حتی جنگ سخت علیه ایران را که بسیار تأثیرگذارتر از تحریم است را امتحان کردند و با نتیجه نگرفتن به فکر جنگ نرم افتادند که این جنگ نیز تأثیر چندانی نداشته است.
چاپاری با اشاره به اینکه پس از اینکه ترامپ در آمریکا سکان‌دار شد با تکرار واژه تحریم سعی در ایجاد جنگ روانی در داخل کشور و ایجاد تزلزل در صفوف متحد ملت ایران را دارد که در این قضیه نیز بینی آمریکا به خاک مالیده خواهد شد، گفت: ما پیروان همان پیامبری هستیم که چند سال در شعب ابی‌طالب در معرض شدیدترین حصر و تحریم اقتصادی از ناحیه کفار قرار گرفت ولی سر در مقابل خواسته کفار خم نکرد.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۱۹۱۴۱
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , 13 آبان , تحریم‌