شنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۳۵
مدیرکل آموزش و پرورش خراسان‌جنوبی مطرح کرد:

۵۰ درصد دانش‌آموزان استان بسیجی هستند/ کمبود ۳۵۰ کلاس درس در بیرجند

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان‌جنوبی از کمبود ۳۵۰ کلاس درس در بیرجند خبر داد.
۵۰ درصد دانش‌آموزان استان بسیجی هستند/ کمبود ۳۵۰ کلاس درس در بیرجند
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری فارس، صبح امروز به مناسبت هفته بسیج دانش‌آموزی دیدار دانش‌آموزان بسیجی با نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی برگزار شد.
مدیرکل آموزش و پرورش خراسان‌جنوبی در این دیدار اظهار داشت: بسیاری از فعالیت‌های آموزش و پرورش با همکاری بسیج  انجام می‌شود.
محمدعلی واقعی با اشاره به اینکه خراسان‌جنوبی یک‌هزار و 435 شهید دانش‌آموز و فرهنگی را تقدیم انقلاب کرده است، تصریح کرد: در مدارس خراسان‌جنوبی یک‌هزار و 25 واحد بسیج فعال بوده که از این تعداد 488 واحد تحت عنوان واحدهای مقاومت در مقاطع ابتدایی، 318 واحد تحت عنوان واحد پویندگان در مقاطع متوسطه اول و 219 واحد تحت عنوان پیشگامان در مقطع متوسطه دوم فعال هستند.
۵۰ درصد دانش‌آموزان استان بسیجی هستند
وی از جذب شدن 82 هزار دانش‌آموز استان در سازمان بسیج خبر داد و گفت: از مجموع دانش‌آموزان استان 50 درصد جذب بسیج شده‌اند.
مدیرکل آموزش و پرورش خراسان‌جنوبی با اشاره به اینکه 34 مدرسه صالحین ویژه در استان انتخاب شده‌اند، یادآور شد: تعداد 200 دانش‌آموز در دوره‌های طرح ولایت شرکت کرده و به عنوان فرماندهان بسیج دانش‌آموزی در مدارس استان فعالیت می‌کنند.
برگزاری ۴۰۰ یادواره شهدا
واقعی با اشاره به اینکه بیش‌از 400 یادواره شهدا در مدارس استان تاکنون برگزار شده است، اضافه کرد: این برنامه در طول سال تحصیلی پیش‌بینی شده تا غنای ایثار به نسل جوان منتقل گردد.
وی عنوان داشت: برای مراسم 13 آبان‌ماه برنامه‌های مختلفی در آموزش و پرورش پیش‌بینی شده تا شاهد حضور پررنگ‌تر دانش‌آموزان در این مراسم نسبت به سال‌های گذشته باشیم.
کمبود ۳۵۰ کلاس درس در خراسان‌جنوبی
مدیرکل آموزش و پرورش خراسان‌جنوبی یکی از مشکلات مهم آموزش و پرورش استان را کمبود فضاهای آموزشی دانست و افزود: متأسفانه اعتبارات کافی برای رفع این مشکل دیده نشده و تنها در بیرجند با کمبود 350 کلاس درس مواجهیم که با مدیریت این امر و دو شیفته نمودن برخی از مدارس این مشکل را رفع کردیم.
۴۰ درصد مدارس نیازمند بازسازی
واقعی اضافه کرد: همچنین حدود 40 درصد از مدارس و فضاهای آموزشی در استان نیاز به بازسازی و مقاوم‌سازی دارند که نمی‌توانیم با بودجه‌های قطره‌ای کار بنیادی در این رابطه انجام دهیم.
وی نیاز به تجهیزات در برخی از مدارس به ویژه مدارس کاردانش را یکی دیگر مشکلات پیش‌روی آموزش و پرورش استان برشمرد و یادآور شد: با وجود دروس جدید باید تجهیزات لازم در این مدارس ایجاد گردد.
مدیرکل آموزش و پرورش یکی دیگر از مشکلات آموزش و پرورش استان را مدارس شبانه‌روزی دانست و خاطرنشان کرد: کمبود اعتبارات امسال اثرات مخرب خود را بر مدارس شبانه‌روزی خواهد گذاشت.
۳۴۲ دانش‌آموز شهید خراسان‌جنوبی
مسؤول سازمان بسیج دانش‌آموزی خراسان‌جنوبی نیز در ادامه اظهار داشت: در هر جامعه‌ای مهم‌ترین مؤلفه نیروی انسانی بوده که یکی از شاخصه‌های توسعه کشورها نیز محسوب می‌گردد.
جواد عقیلی‌پور بیان داشت: تعداد 342 دانش‌آموز در دوران دفاع مقدس به شهادت رسیده‌اند.
وی اضافه کرد: در حال حاضر در خراسان‌جنوبی یک‌هزار و 25 واحد بسیج دانش‌آموزی در مقاطع مختلف و در مدارس سطح استان راه‌اندازی شده است.
طرح «شهید بهنام محمدی» حلقه وصل دانش‌‌آموزان و مساجد
مسؤول بسیج دانش‌آموزی خراسان‌جنوبی به طرح «شهید بهنام محمدی» اشاره داشت و یادآور شد: این طرح امسال در 34 مدرسه استان هدف‌گذاری شده تا با همکاری خانواده‌ها دانش‌آموزان را به مساجد متصل سازیم.
عقیلی به دیگر اقدامات بسیج دانش‌آموزی اشاره کرد و گفت: اجرای طرح صالحین، برگزاری یادواره‌های شهدا، اجرای طرح آیه‌های تمدن و برگزاری کلاس‌های  پرورشی از جمله این موارد است.
وی با بیان اینکه همه ساله برای آشنایی دانش‌آموزان با دوران دفاع مقدس گروه‌هایی به راهیان نور اعزام می‌گردند، افزود: در سال گذشته چهار هزار و 800 دانش‌آموز از استان به این اردوها اعزام شده‌اند.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۱۹۱۴۲
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , بسیج , آموزش و پرورش