شنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۰۶
معصومه ابتکار در بازدید از روستای خراشاد:

٢۵ درصد تولیدکنندگان صنایع‌دستی بانوان هستند/ روستای خراشاد الگوی موفقی از اقتصاد مقاومتی است

معاون امور زنان و خانواده رئیس‌جمهور ایران با بیان اینکه ٢۵ درصد تولیدکنندگان صنایع‌دستی بانوان هستند، گفت: صنایع‌دستی می‌تواند به اشتغال بانوان به‌ویژه زنان سرپرست خانوار کمک مؤثر بکند.
٢۵ درصد تولیدکنندگان صنایع‌دستی بانوان هستند/ روستای خراشاد الگوی موفقی از اقتصاد مقاومتی است
 
به گزارش گروه فرهنگی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری فارس، معصومه ابتکار ظهر امروز در بازدید از مراکز کارآفرینی روستای خراشاد اظهار داشت: انجام این کار در روستای خراشاد با حمایت‌های مسؤولان میراث فرهنگی بسیار باارزش است.
وی با بیان اینکه لباس تن بسیاری از زنان روستای خراشاد از پارچه‌های بافته‌شده زنان همین روستا است، تصریح کرد: این امر خود نمونه روشنی از اقتصاد مقاومتی بوده که توانسته هم برای مصرف افراد روستا تولید و هم صادر شود.
معاون امور زنان و خانواده رئیس‌جمهور ایران به برنامه‌ها و سیاست‌های دولت در حوزه امور بانوان و خانواده اشاره کرد و گفت: این برنامه‌ها در سطح کلان انجام می‌گیرد و یکی از حمایت‌های این معاونت در حوزه تولید توسط بانوان، توزیع وام و تسهیلات بوده است.
ابتکار گفت: اجرای طرح تاب‌آوری اجتماعی، اجرای سند ارتقاء و بهبود وضعیت زنان و خانواده، طرح ملی گفت‌وگوی خانواده و برگزاری کارگاه‌های مهارت آفرینی از برنامه‌های معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری بوده که در خراسان‌جنوبی نیز اجرا می‌شود.
وی با بیان اینکه روستای خراشاد الگویی از یک روستای موفق است، افزود: تسهیلاتی که امسال برای طرح‌های معاونت امور بانوان دیده شده قابل توجه است.
معاون امور زنان و خانواده رئیس‌جمهور ایران اضافه کرد: در بسیاری از مناطقی که بازدید از طرح‌های کارآفرینی انجام شده خانم‌ها مشارکت داشته و تسهیلات خوبی را دریافت کرده‌اند.
ابتکار ادامه داد: بیمه روستایی نیز طرح بسیار خوبی بوده که همه روستاییان باید تحت پوشش آن قرار گیرند.
وی افزوذ: دولت برای بهبود وضعیت زنان و خانواده برنامه دارد که از بسیاری از این طرح‌ها استقبال شده و زنان توانسته‌اند به‌خوبی از تسهیلات پایدار و فراگیر استفاده کنند.
معاون امور زنان و خانواده رئیس‌جمهور ایران با بیان اینکه ٢۵درصد تولیدکنندگان صنایع‌دستی بانوان هستند، افزود: صنایع‌دستی می‌تواند به اشتغال بانوان به‌ویژه زنان سرپرست خانوار کمک مؤثر بکند.

 انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۱۹۱۵۰
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , اقتصاد مقاومتی , صنایع دستی