يکشنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۴۵
کارشناس مسائل سیاسی:

وعده تحریم جدید یک جنگ روانی است/ ۱۳ آبان هیمنه آمریکایی را شکست

کارشناس مسائل سیاسی با اشاره به اینکه وعده تحریم جدید یک جنگ روانی است، افزود: اشتباهاتی که در داخل کشور افراد مرتکب می‌شوند باعث تشدید مشکلات شده است.
وعده تحریم جدید یک جنگ روانی است/ ۱۳ آبان هیمنه آمریکایی را شکست
 
به گزارش گروه سیاسی خراسان‌تایم به نقل از فارس، حامد شبانی اظهار داشت: اتفاقات مهمی که در 13 آبان می‌افتد باعث می‌شود که امام خمینی(ره) از این واقعه به‌عنوان انقلاب دوم یاد کنند.
وی با اشاره به عدم توجه لازم به اسناد لانه جاسوسی، گفت: پس از مدت‌ها اسناد منتشر و کتاب نیز شد و حتی مقام معظم رهبری فرمودند که باید این واقعه در کتاب‌ها آورده شود.
کارشناس مسائل سیاسی با بیان اینکه مبارزه با استکبار که سرآمد آن امریکا است ابعاد مختلفی دارد که از 13 آبان 58 شکل جدی‌تری به خود گرفت، گفت: 13 آبان به دلیل اینکه سرآغاز حرکت جدید انقلابیون ایران در مبارزه با استکبار است و فتح لانه جاسوسی آمریکا اهمیت فوق‌العاده‌ای در تاریخ ایران دارد.
شبانی ادامه داد: از این تاریخ است که چهره آمریکا و استکبار برای مردم روشن می‌شود و استکبار و آمریکا نیز وارد مقابله جدی با جمهوری اسلامی ایران می‌شوند و به بهانه فتح لانه جاسوسی، حادثه طبس را ایجاد و بعدها تحریم‌های جدی را می‌بینیم.
وی خاطرنشان کرد: پس از مقاومت و ایستادگی مردم، آمریکا می‌بیند که با تحریم و روش نظامی نمی‌تواند با انقلابیون ایران مقابله کند و برای آزادی گروگان‌های خود وارد مذاکره می‌شود.
کارشناس مسائل سیاسی تصریح کرد: 13 آبان عملاً هیمنه آمریکایی‌ها را شکست و قدرت انقلاب را نشان داد.
شبانی خاطرنشان کرد: اگر اسناد لانه جاسوسی بیشتر مورد مطالعه قرار گیرد و جزئی‌تر منتشر شود مردم با ابعاد مهم این عملیات بیشتر آشنا می‌شوند.
وی یادآور شد: شاید برخی از افرادی که در تسخیر لانه جاسوسی حضور داشتند طرفدار آمریکا شده باشند اما در آن مقطع انقلاب دوم را رقم زدند و حرکت انقلاب را سرعت بخشیدند.
کارشناس مسائل سیاسی با اشاره به اینکه مقابله با دشمن در نوع نگاه به دشمن و ایدئولوژی افراد به دنیای سیاست معنی می‌شود، گفت: وقتی فرد به سمت انسان‌محوری و سودمحوری حرکت کرد و خدا فراموش شد مسائل اومانیسم مطرح می‎شود.
شبانی ادامه داد: حقیقت جامعه لیبرال دموکراسی همین است و اومانیسم بوده و در آن منافع انسان مهم‌ترین مسئله می‌شود و می‌گویند که برای ساخت منافع باید با دشمنان سازش کنید.
وی عنوان کرد: سازش‌کاران نظام فکر می‌کنند با کوتاه آمدن در برابر دشمن باعث پیشرفت و باز شدن گره‌ها می‎شوند در حالی که همین روحیه در طی این سال‌ها باعث شکست شده و تاریخ 40 ساله انقلاب نشان می‌دهد که هر کجا اقتدار داشتیم پیروزی را نیز داشته‌ایم.
کارشناس مسائل سیاسی با بیان اینکه با وجود بنی‌صدر پیروزی نداشتیم اما زمانی که کار در دست نیروهای انقلاب بوده موفقیت‌ها رقم خورده است، افزود: همیشه روحیه سازش‌کاری ما را به عقب می‌راند و سکوت و سازش به دشمن جسارت می‌دهد.
شبانی عنوان کرد: ایستادگی و سازش هر دو هزینه دارند منتهی هزینه سازش رو طرف سازش‌کننده می‌دهد اما در موضوع ایستادگی هزینه بر دوش طرف مستکبر است.
وی بیان کرد: اواخر سال 87 درگیر تحریمی از طرف دولت اوباما شدیم که دسترسی ما به دلار مشکل می‌کند اما فتنه 88 باعث شد که به این تحریم توجهی نکنیم و سپس با گراهای فتنه‌گران تحریم‌های دیگری اضافه و تمدید شد.
کارشناس مسائل سیاسی با بیان اینکه امروز در آستانه 13 آبان تحریم جدیدی وجود ندارد و بیشتر یک لاف سیاسی است، تصریح کرد: آن‌ها دیدند که در جریان برجام با ترساندن ایران از تحریم می‌توانند ایران را پای میز مذاکره بکشانند و باج بگیرند و به همین دلیل اکنون نیز با وعده تحریم می‌خواهند ایران را وارد مذاکره کنند.
شبانی با اشاره به اینکه وعده تحریم جدید یک جنگ روانی است، افزود: اشتباهاتی که در داخل کشور افراد مرتکب می‌شوند باعث تشدید مشکلات شده است.
وی اضافه کرد: حفظ روحیه و مقاومت تنها راه‌حل مقابله با دشمن است.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۱۹۱۵۹
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , 13 آبان , تحریم‌