يکشنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۰۴
تولیت آستان قدس رضوی:

اخلاق، معنویت و عدالت اجتماعی لازمه اداره شهر اسلامی است

تولیت آستان قدس رضوی و نماینده مردم استان خراسان جنوبی در مجلس خبرگان رهبری اخلاق، معنویت و عدالت اجتماعی را لازمه اداره شهر اسلامی دانست و گفت: در زمینه پیگیری بازشدن گره اراضی پادگان ۰۴ در بیرجند آماده همکاری هستیم.
اخلاق، معنویت و عدالت اجتماعی لازمه اداره شهر اسلامی است
 
به گزارش گروه سیاسی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری تسنیم، آیت‌الله سیدابراهیم رئیسی ظهر امروز در دیدار با شهردار و اعضای شورای شهر بیرجند اخلاق، معنویت و عدالت اجتماعی را لازمه اداره یک شهر اسلامی دانست و اظهار داشت: در مدیریت یک شهر باید درآمد و هزینه مدیریت شود و با افزایش درآمدها به دور از ایجاد مشکل برای شهروندان باید شهر را به صورت کاملا عادلانه اداره کرد.
نماینده مردم استان خراسان جنوبی در مجلس خبرگان رهبری شهر سالم را شهری معرفی کرد که سنگ زیربنای آن تولید است و اصولی بر آن حاکم باشد.
وی عنوان کرد: باید تلاش کنیم تا اداره شهر طبق نظر دین اسلام و همراه با رفاه اجتماعی برای ساکنان آن انجام شود و امکانات موجود با رعایت عدالت در اختیار مردم قرار گیرد.
تولیت آستان قدس رضوی اظهار داشت: دست‌اندرکاران مسایل شهری باید حقوق مردم را ادا کنند و مردم نیز تکالیف خود را در مقابل مدیران شهری انجام دهند.
رئیسی ضمن تقدیر از خدمات شهردار، اعضای شورا و مدیران شهری یادآور شد: در جای جای این شهر امکان خدمت‌رسانی به مردم خوب، متدین و انقلابی بیرجند وجود دارد.
وی شورای شهر را یکی از جلوه‌های مردم‌سالاری در نظام جمهوری اسلامی ایران دانست و بیان کرد: تمامی نهادهای این نظام برخاسته از رای و نظر مردم است که خود یکی از افتخارات نظام است.
نماینده مردم استان خراسان جنوبی در مجلس خبرگان رهبری خاطرنشان کرد: یکی از جلوه‌های حضور مردم در صحنه، حضور پرشور در راهپیمایی 13 آبان و دارا بودن روحیه استکبار ستیزی ملت ایران است که ریشه در فرهنگ دینی و فرهنگ انقلابی و سیاسی ما داشته و با اصول تولی و تبری برابری می‌کند.
رئیسی گفت: باید در مقابل رای مردم پاسخگو باشیم و به عنوان خادمین مردم بتوانیم از ظرفیت‌های موجود در جهت خدمت‌رسانی و گره‌گشایی از ایشان بهره بریم.
وی با اشاره به اولویت سنجی پروژه‌های مختلف در این استان غیربرخوردار اظهار داشت: ساخت مجتمع فرهنگی در نهبندان، شروع به کار ساخت مجتمع آموزشی در مهرشهر بیرجند، ایجاد دارالشفاء و سقاخانه در برخی از روستاها و لایه روبی قنات‌ها از جمله برنامه‌های در دست اقدام آستان قدس در این استان است.
رئیس شورای شهر بیرجند نیز در این دیدار با اشاره به عملکرد مثبت شورای پنجم علی‌رغم موانع و چالش‌های پیش‌رو گفت: امیدواریم بتوانیم با اتحاد اعضای شورایشهر بیرجند از ظرفیت‌های موجود برای شهر و شهروندان استفاده کنیم.
ابراهیم تقی‌زاده خاطرنشان کرد: کمیسیون‌های مختلف در شورای پنجم با مدنظر قراردادن اولویت‌های تخصصی خود تلاش دارند تا انتظارات شهروندان را فراهم کنند.
وی با اشاره به فعالیت‌های خوب عمرانی در مناطق مختلف شهر به پروژه‌های بوستان واقع در سایت اداری، بوستان واقع در خیابان آیت‌الله بهجت مهرشهر، زیباسازی میادین و بلوارهای سطح شهر، احداث پارک‌های خطی، زیباسازی و بهسازی معابر و ورودی‌های شهر اشاره کرد.
رئیس شورای شهر بیرجند ابراز امیدواری کرد: بتوانیم از ظرفیت آستان قدس رضوی در طرح‌های مشارکتی استفاده کرده و فضایی در خور شأن شهر فرهنگی بیرجند فراهم کنیم.
شهردار بیرجند نیز با اشاره به مدیریت جهادی و انقلابی مدیران شهری و اعضای شورای شهر بیرجند اظهار داشت: شهرداری در سال گذشته 150 درصد افزایش بودجه داشته و 40 پروژه برای نقاط متعدد شهر و در حوزه‌های مختلف تعریف کردیم که تعدادی از آنها به بهره‌برداری رسیده و برخی نیز در دست اقدام است.
محمدعلی جاوید با اشاره به اینکه بیرجند دارای دو منطقه برخوردار و کم برخوردار است گفت: برای ایجاد تساوی سطح برخورداری در مناطق دوگانه شهر بیرجند اقدامات زیادی در منطقه کم برخوردار شهر انجام شده است.
وی با اشاره به تملک املاک واقع در مسیر فرزان پس از 13 سال بلاتکلیفی با مبلغ 7 میلیارد تومان ادامه داد: پل موسی بن جعفر(ع) واقع در این منطقه شهری که در سال 92 کلنگ‌زنی شده توسط شهرداری تکمیل و آماده بهره‌برداری است.
شهردار بیرجند با اشاره به بهسازی خیابان جمهوری با اعتباری معادل 4 میلیارد تومان اظهار داشت: 80 هزار مترمربع، زیرسازی و آسفالت نیز در منطقه یک شهر بیرجند انجام شده است.
وی با اشاره به اینکه این استان، معدن سنگ است اضافه کرد: در صورت وجود صنایع تبدیلی در محل معادن استان، بسیاری از نیازمندی‌های ما در حوزه مدیریت شهری برطرف می‌شود.
جاوید با اشاره به پروژه پارک خطی مهرشهر افزود: کلنگ زنی پارک مهرشهر در منطقه یک با وسعت 12 هکتار در برنامه شهرداری قرار دارد و طرح آن آماده است که در صورت تامین اعتبار کافی می‌توانیم هرچه زودتر عملیات عمرانی این پروژه را آغاز کنیم.
شهردار بیرجند از احداث مجتمع فرهنگی با محوریت مسجد جامع برای مناسبت‌های فرهنگی با 4 هکتار زمین در بودجه مصوب امسال خبر داد که انتظار مساعدت و همکاری آستان قدس را در این زمینه داریم.
وی با اشاره به وجود هزار هکتار زمین های پادگان 04 در قلب بیرجند اظهار داشت: زمین مناسب در محدوده خوسف تحویل پادگان شده و انتقال کامل پادگان 04 بیرجند به آن مکان انجام شده است.
جاوید این اراضی را باعث گره ترافیکی مرکز شهر دانست و یادآور شد: 30 هکتار از این اراضی که محل اتصال چند خیابان اصلی است علیرغم معامله با پادگان، همچنان پابرجاست و این اراضی به عنوان متروکه‌ای در قلب شهر وجود دارد.
شهردار بیرجند با اشاره به احداث میدان اجتماعات با وسعت حدود 10 هکتار در میدان ابوذر گفت: برای ایجاد این میدان نیز نیاز به تحویل زمین‌های پادگان داریم که با توجه به پیام رهبری مبنی بر انتفاع مردم، خواستار ورود آستان قدس برای رفع این معضل هستیم.
تولیت آستان قدس رضوی نیز در این زمینه قول مساعد برای پیگیری بازشدن گره اراضی پادگان 04 در بیرجند را داد.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۱۹۱۷۵
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , آیت الله رییسی , شهرداری