دوشنبه ۱۴ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۰۸
معاون اداره کل راهداری خراسان جنوبی خبر داد:

جابجایی یک میلیون مسافر توسط ناوگان برون شهری خراسان جنوبی

معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان جنوبی از جابجایی یک میلیون و ۱۴۱ هزار مسافر توسط ناوگان برون شهری استان طی هفت ماه گذشته خبر داد.
جابجایی یک میلیون مسافر توسط ناوگان برون شهری خراسان جنوبی
 
به گزارش گروه اقتصادی خراسان‌تایم به نقل از مهر، مهدی گرجی صبح دوشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار داشت: در ایام اربعین حسینی تعداد ۱۰۳ دستگاه اتوبوس جابجایی سه هزار و ۹۷۵ زائر را به مرزهای مهران و چذابه انجام داده اند.
وی بیان کرد: با توجه به هماهنگی های انجام شده با مسئولین کاروان ها غالب زائرین با ناوگان اعزام شده به استان بازگشته اند و کاروانهایی که با تأخیر به مرز وارد می شوند در روزهای آتی به استان باز خواهند گشت.
معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان جنوبی همچنین از جابجایی یک میلیون و  ۱۴۱ هزار مسافر توسط ناوگان حمل و نقل عمومی برون شهری استان طی هفت ماه گذشته خبر داد و گفت: از این تعداد ۳۸۶ هزار و ۴۴۰ مسافر به استان وارد و ۴۹۶ هزار و ۷۴۱ مسافر از استان خارج شده اند.
گرجی اضافه کرد: هم چنین در این مدت بیش از ۶۴۴ هزار و ۸۸۱ نفر مسافر درون استان جابجا شده اند.
وی، بیشترین سهم جابجایی مسافر را مربوط به مرکز استان با تعداد بیش از ۴۶۷ هزار و ۴۲۴ نفر اعلام کرد و گفت: کمترین سهم جابجایی مسافر نیز مربوط به شهرستان نهبندان با تعداد ۱۹ هزار و ۱۳۲ نفر بوده است .
معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان جنوبی عنوان داشت: هم اکنون  تعداد ۲۱۴ دستگاه سواری کرایه با عمر ۸.۵۴ سال و تعداد ۱۲۶ دستگاه مینی بوس با عمر ۲۰.۰۴ سال و تعداد ۲۵۱ دستگاه اتوبوس با عمر متوسط ۱۱.۸ سال کار جابجایی مسافرین از مبدأ ۱۳ پایانه عمومی و خصوصی در استان را انجام می دهند.
گربه گفته گرجی در حال حاضر تعداد یک هزار و ۹۶۲ نفر راننده در این بخش شاغل هستند.
وی همچنین به ایام پایانی ماه صفر و اعزام خیل عظیم زائرین به منظور شرکت در مراسم سوگواری ایام پایانی ماه صفر در مشهد اشاره و خواستار مقدس هماهنگی مسئولین کاروان ها و هیأت های مذهبی با انجمن صنفی شرکت های حمل و نقل مسافر استان به منظور تأمین ناوگان و اعزام با برنامه شدند.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۱۹۱۸۵
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , اربعین , حمل و نقل