دوشنبه ۱۴ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۴۰
مدیرکل پدافند غیرعامل خراسان جنوبی:

بانک‌ها خط مقدم جنگ اقتصادی هستند

مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری خراسان جنوبی گفت: بانک ها خط مقدم جنگ تمام عیار اقتصادی هستند و نباید امنیت را در حوزه بانکداری فدای سهل الوصول شدن خدمات به مشتری کنند.
بانک‌ها خط مقدم جنگ اقتصادی هستند
 
به گزارش گروه اقتصادی خراسان‌تایم به نقل از ایرنا، اصغر نظافت روز دوشنبه در همایش پدافند غیرعامل بانک‌های خراسان جنوبی گفت: ناکارآمد جلوه دادن نظام اقتصادی امروز به سناریوی مدونی برای دشمن تبدیل شده است که اگر بانک ها بد عمل کنند به نارضایتی مردم دامن زده می شود.
وی با بیان اینکه نوع تهدیدات دشمن متفاوت شده است، تصریح کرد: مدیران اقتصادی امروز با تهدیدات هیبریدی و چندگانه ای مواجه هستند که نیازمند تدبیر و کار جهادی است.
به گفته وی 13 آبان و دیگر واژه هایی که دشمن در روز های گذشته روی آن مانور داد از مهمترین این نقشه هاست که جز با خودباوری مدیران مرتفع نمی شود.
نظافت اظهار داشت: امروز درگیر جنگ تمام عیار اقتصادی هستیم، دشمن با سلاح هایی متفاوت همچون ارز، سکه و دلار عده ای را مستقیم و غیرمستقیم درگیر کرد که اگر شورای عالی فضای مجازی و پدافند غیر عامل به موقع وارد عمل نمی شدند شاهد اتفاقات تلخی بودیم.
وی اضافه کرد: در آشفته بازار ارز عده ای ناآگاهانه و برخی هم عامدانه در میدان دشمن بازی کردند اما با هوشیاری متولیان امر و همکاری مردم از این وضعیت رها شدیم.
مدیرکل پدافند غیرعامل خراسان جنوبی با بیان اینکه مدیران باید ریسک عملیاتی در برنامه هایشان تعریف کنند، افزود: زیرساخت، نیروی انسانی و فرایند از مهمترین این مراحل است که باید به آن توجه ویژه شود.
به گفته وی امروز در بخش زیرساختی پدافند کمتر با مشکل مواجه هستیم اما می طلبد که مدیران توجه ویژه ای به نیروی انسانی و موضوع فرایند ها داشته باشند.
وی یادآور شد: اساس پدافند غیر عامل مردم محوری است که با آموزش و فرهنگ سازی ارتقا می یابد.
نظافت نقش رسانه ها را در هدایت افکار عمومی انکارناپذیر عنوان کرد و گفت: اگر در هدایت افکار عمومی به موقع عمل می کردیم نوسانات حوزه بازار، ارز و سکه تا این حد مشوش نمی شد.

** هیچگونه نگرانی برای ارتباطات بانکی وجود ندارد
دبیر کمیسیون بانک های خراسان جنوبی هم گفت: تمام نکات ایمنی با پشتیبانی چهار کانال مجزا در سیستم بانکی استان تعریف شده است و هیچ نگرانی برای ارتباطات بانکی وجود ندارد.
حمید دهباشی افزود: امروز از چهار طریق به استان ها و ادارات مرکزی ارتباط داریم که اگر برای هرکدام از این کانال ها مشکلی به وجود آید از طریف کانال دیگر در کمترین زمان ممکن مشکلات ارتباطی مرتفع می شود.
وی با بیان این سخن مقام معظم رهبری که فرمودند« لازم است اقدام های موثر در حوزه پدافند غیر عامل با کار بسیجی صورت گیرد» اظهار داشت: در مقابل دشمنان قسم خورده انقلاب اسلامی مدیران در همه حوزه ها باید جهادی عمل کنند که این امر در بانک های استان به وضوح دیده می شود.
دهباشی تاکید کرد: راه بسیار سختی را در راه داریم اما از اول انقلاب تاکنون ثابت کردیم که با قدرت، تدبیر و اندیشه در مقابل هجمه های دشمنان پیروز عمل کردیم.
وی در ادامه برگزاری جلسات متمرکز پدافند، شناسایی دارایی های سایبری و غیر سایبری، ارتقای سطح نظرات و پایش تصویری و رعایت نکات حفاظتی با ضریب بالای امنیتی را از مهمترین اقدام های بانک ها در بحث پدافند غیر عامل ذکر کرد.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۱۹۱۹۸
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , بانک , پدافند غیرعامل