سه شنبه ۱۵ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۴۵
امام جمعه بیرجند:

بقاع متبرکه به مراکز فرهنگی تبدیل شوند

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با بیان اینکه وقف از دیرباز یکی از منابع رشد فرهنگی جامعه بوده استگفت: وقفیات ویران باید آباد و درآمدزا شوند و بقاع متبرکه به مراکز فرهنگی تبدیل شوند.
بقاع متبرکه به مراکز فرهنگی تبدیل شوند
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری تسنیم، آیت‌الله سیدعلیرضا عبادی صبح امروز در دیدار با مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان جنوبی اظهار داشت: اینکه دهه‌ای که به عنوان وقف نامگذاری شده بجا و درست است و بایددر زمینه آگاه سازی و فرهنگ سازی وقف در زندگی مردم بیشتر تلاش شود.
وی افزود: درآمد موقوفات بابید در جایی که واقف گفته است صرف شود و وقفی که احیا و آباد شود و در جای خودش به کار گرفته شود از ثواب معنوی زیادی برخوردار است.
نماینده ولی فقیه در استان خراسان جنوبی و امام جمعه بیرجند گفت: وقفیات را احیا کنید تا به رشد فرهنگی و اجتماعی جامعه کمک کنید.
عبادی بیان کرد: اگر امانتی را پذیرفتیم باید در نگهداری و امانتداری آن نهایت تلاش خود را داشته باشیم چون امانت مانند وقفیات مهم است و اگر در مورد وقف به خوبی کار شود به فرهنگ سازی آن کمک می‌شود. 
وی افزود: مردم در مناسبت‌ها و ایام تعطیل در بقاع متبرکه حضور پیدا می‌کنند و باید از نظر فرهنگ ناب اسلامی تغذیه شوند و بقاع متبرکه باید به مراکز فرهنگی تبدیل شوند.
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی اظهار داشت: درآمد موقوفات مربوط به اشخاص است و با سایر درآمدها فرق دارد و باید برای به روز شدن موقوفات، آباد کردن و درآمدزا شدن آن تلاش کرد و به حفظ موقوفات پرداخت.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان جنوبی نیز در این دیدار اظهار داشت: همایش یاوران وقف در 6 شهرستان استان برگزار می‌شود.
حجت‌الاسلام بخشی‌پور با بیان اینکه در دهه وقف 14 پروژه افتتاح و کلنگ‌‍زنی می‌شود افزود: بهره‌برداری از گنبد امامزاده شاهرخت، افتتاح 2 زائرسرا در طبس و کلنگ‌زنی مجتمع تجاری در سرایان جزو این پروژه‌ها است.
وی گفت: همزمان با دهه وقف 157 برنامه در استان اجرا می‌شود که محوری‌ترین آن نکوداشت آیت‌الله هردنگی است.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان جنوبی تصریح کرد: امسال در دهه وقف 49 مبلغ بومی و غیربومی برای تبیین وقف به مناطق مختلف استان اعزام می‌شوند. 

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۱۹۲۳۹
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , اوقاف , وقف