سه شنبه ۱۵ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۱۳
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان خراسان جنوبی گفت:

تعویض سیم‌های برق خراسان جنوبی در دستور کار قرار گرفت

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان خراسان جنوبی گفت: این شرکت تعویض سیم های لخت را با هادی های روکش دار و کابل های خودنگهدار در دستور کار قرار داده است.
تعویض سیم‌های برق خراسان جنوبی در دستور کار قرار گرفت
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از ایرنا، محمدابراهیم شرکا در رزمایش قطع برق در استان به مناسبت هفته پدافند غیرعامل افزود: شرکت توزیع نیروی برق تاکنون مقادیر قابل توجهی از شبکه ها را تعویض کرده است که این اقدام دقیقا در راستای پدافند غیرعامل بوده و شبکه ها را در شرایط خاص و بحرانی حفظ می کند.
وی گفت: در حال حاضر میزان تلفات شبکه برق خراسان جنوبی هفت درصد است و مرکز دیسپاچینگ مرکز نظارت، کنترل و هماهنگی وضعیت شبکه های توزیع برق است.
وی اظهار داشت: در حال حاضر در خراسان جنوبی چهار پست انتقال و 21 پست فوق توزیع وجود دارد.
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق خراسان جنوبی طول خطوط فشار متوسط استان را 13 هزار کیلومتر عنوان کرد و گفت: همچنین طول خطوط فشار ضعیف 6 هزار کیلومتر است.
وی از وجود 364 هزار مشترک در خراسان جنوبی خبر داد و گفت: نرخ انرژی توزیع نشده در استان 0.22 در هزار است به عبارت دیگر میزان وقفه در تامین برق مشترکان در استان خراسان جنوبی به ازای هر مشترک حدود 100 دقیقه در سال می باشد که در مقایسه با ارقام کشوری عدد بسیار پایینی است.
شرکا با اشاره به اقدامات انجام شده در راستای پدافند غیرعامل یادآور شد: سیستم موقعیت یاب خودرو (AVL) روی ناوگان خودروهای عملیاتی برای ردیابی مناسب خودروها، کنترل به موقع و ایجاد بستر ارتباطی منظم بین مراکز اتفاقات و عملیات از سال 93 در این شرکت به بهره برداری رسیده است.
وی گفت: با هدف کنترل شرایط اضطراری، استفاده از فلوچارت های مانور و برقدار کردن مشترکان حساس سناریوی مانور بحران در این شرکت تهیه شده است.
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق خراسان جنوبی به کاهش نرخ انرژِی توزیع نشده به عنوان یکی از اهداف مهم شرکت اشاره کرد و گفت: در این راستا گروه های خط گرم فرمان از راه دور و نزدیک در استان راه اندازی شده و در حال فعالیت است.
وی نصب و راه اندازی اتوماسیون شبکه های توزیع را یکی دیگر از اقدامات انجام شده در راستای پدافند غیرعامل عنوان کرد و افزود: با وجود تحریم و فشارهای اقتصادی شرکت توزیع برق به هیچ وجه در بحث دانش روز عقب نمانده است.
شرکا اظهار داشت: راه اندازی سامانه اعلام زلزله نیز از جمله اقداماتی است که در راستای افزایش آمادگی در مقابل حوادث طبیعی صورت گرفته به طوری که این سامانه با اعلام دقیق زمان و مکان زلزله شرکت را برای امدادرسانی در ساعات اولیه حادثه و کاهش حوادث بعدی ناشی از آن یاری می کند.
وی از تجهیز کانکس های بحران در تمامی شهرستان های استان خبر داد و گفت: داخل این کانکس ها همه اقدامات موردنیاز برای امداد رسانی وجود دارد.
وی طراحی عایق تراورس، تیغه تست، جمپر کات اوت فیوز، استفاده از برق گیرهای میله ای همچنین احداث پارک آموزشی را به عنوان طرح های ابتکاری شرکت توزیع نیروی برق استان در راستای ارائه خدمات بدون وقفه به مشترکان عنوان کرد.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۱۹۲۴۸
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , برق , شرکت توزیع نیروی برق