پنجشنبه ۱۷ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۰۵
نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی:

قرآن همراه با عترت باعث پیشرفت جوامع می شود

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی گفت: قرآن منهای عترت به دلیل تفسیرهای مختلف نمی تواند باعث رستگاری انسان و پیشرفت جوامع اسلامی شود و مسلمانان برای پیشرفت جوامع خود به قرآن و عترت با هم تمسک جویند.
قرآن همراه با عترت باعث پیشرفت جوامع می شود
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از ایرنا، حجت الاسلام سیدمحمدباقر عبادی چهارشنبه شب در مراسم عزاداری دهه آخر ماه صفر و یادبود شهید احمدعلی لکزایی در بیرجند افزود: سبک زندگی مسلمانان بر پایه پیروی از قرآن و عترت است و رستگاری انسان بدون یکی از این 2 مقوله محقق نخواهد شد.
وی بیان کرد: پیامبر عظیم الشان اسلام (ص) در آخرین لحظات زندگی خویش حدیث ثقلین را به عنوان گوهری گرانبها به همه انسان ها هدیه کردند که براساس این حدیت قرآن و عترت با هم و در کنار هم انسان‌ها را در همه عصرها و همه نسل ها راهنمایی می کند.
نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه گروهک تروریستی داعش در نتیجه بی توجهی به اهل بیت (ع) به وجود آمد گفت: آیاتی از قرآن که از طرف اهل بیت تفسیر شده، دور از انحراف است و برای تمامی مسلمانان قابل فهم است.
وی اظهار داشت: قرآن مجموعه ای هدایت گر و سعادت بخش است که ائمه اطهار (ع) به استخراج و تفسیر آموزه های این کتاب آسمانی پرداخته اند اما گاهی برخی انسان ها تنها ملاک رستگاری انسان را در قرآن می دانند و برخی از آیات آن را به انحراف و به نفع خود تفسیر می کنند.
عبادی افزود: عده ای بعد از پیامبر (ص)، حدیث ثقلین را نادیده گرفتند و برخلاف دستور آن حضرت گفتند که حسبنا کتاب الله، یعنی کتاب خدا ما را به تنهایی کافی است و زمینه تفرقه و جدایی در امت اسلامی را ایجاد کردند، از طرفی تفسیرهای گوناگون از آیات قرآن ارائه دادند و جامعه را دچار لغزش و انحراف کردند.
وی همچنین ولایت فقیه را پرتویی از ولایت خدا دانست و گفت: زمانی که ولایت فقیه را رها کنیم به مشکلات زیادی دچار خواهیم شد بنابراین پیروی از ولایت فقیه چراغ راه مسلمانان برای رسیدن به سعادت دنیوی و اخروی است.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۱۹۲۷۱
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , شهید احمدعلی لکزایی , قرآن