جمعه ۱۸ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۱۱
امام جمعه موقت بیرجند:

استکبار جهانی برای مقابله با بشریت همه کار میکند

نوفرستی گفت: امنیت به این معنا است که موانعی که برای رشد موجود زنده هستند کنار زده شود تا رشد و تعالی داشته باشد.
استکبار جهانی برای مقابله با بشریت همه کار میکند
 
به گزارش گروه سیاسی خراسان‌تایم حجت الاسام و المسلمین نوفرستی در خطبه‌های سیاسی عبادی نمازجمعه، اظهار داشت: پیامبر(ص) فرمودند که دو گوهر گرانبها را در میان شما می‌گذارم که قرآن و عترت است و بین این دو جدایی نیست تا در حوض کوثر به من ملحق شوند.
​قران برای همه انسان ها نازل سده اما تنها عده ای که تقوا داشته باشند و اطاعت خدا کنند شایسته هدایتند 
​نوفرستی گفت:هر موجود زنده‌ای برای اینکه رشد و تعالی پیدا کند نیاز به سه امر دارد که اولین چیزی که نیاز دارد ابزار رشد مناسب با این موجود است.
انسان دارای دو بعد جسمی و روحی است و برای رشد خود نیاز به تربیت دارد و آنچه زمینه رشد انسان را فراهم می‌کند امر تربیت است.
درخصوص امنیت گفت: امنیت به این معنا است که موانعی که برای رشد موجود زنده هستند کنار زده شود تا رشد و تعالی داشته باشد.
استکبار جهانی برای مقابله با بشریت همه کار میکند و خود را برتر میداند و برای انسان ها جایگاهی قائل نیست  نوفرستی گفت:مسلمین باید محل زندگی و افکار خویش را از اسیب حفظ کنند در یمن انواع جنایات انجام می‌شود و  همچنین مردم مظلوم فلسطین و بحرین نیز درگیر ظلم مستکبران هستند و این مردم نمی‌توانند به راحتی رشد و تعالی معنوی داشته باشند.
وی ادامه داد در فرهنگ دینی ما آزادی اجتماعی و آزادی دینی باهم معنا پیدا میکنند در خصوص آزادی اجتماعی و آزادی دینی بیان کرد: ازادی اجتماعی ان است که انسان به سمت رشد و کمال رود و هیچ چیز مانع او نباشد و آزادی که در جوامع بشری ترویج می‌شود آزادی اجتماعی با نگاه اومانیسمی است و آزادی دینی یعنی انسان خدایی شود و مانعی برای خدایی شدنش نباشد

امام جمعه موقت بیرجند با اشاره به اینکه با فرهنگ دینی باید خود را از هر هوای نفسانی رها کرد، گفت: ما در درون خود دشمن داریم و باید به قدری رشد پیدا کنیم که به آزادی معنوی برسیم و اگر خطا رفتیم وجدانمان، ما را هدایت کند.
نوفرستی در ادامه گفت: تا این آزادی ایجاد نشود و انسان خود را تربیت نکند صحبت دیگران نیز اثری ندارد.
وی با اشاره به خطبه ۲۲۱ نهج البلاغه و تأکید بر تقوا، بیان کرد: اگر می‌خواهیم در صراط مستقیم حرکت کنیم راه آن تقوا است و آنچه که در قیامت به درد ما می‌خورد همین زاد و توشه است
نوفرستی با اشاره به اینکه جریان اربعین یک معجزه است و این آزادی معنوی دنیا را متحول می‌کند، گفت: یک جریان حق در برابر باطل ایجاد شده است

وی تصریح کرد: در ایام سوگواری‌ اولیای الهی بیست اتوبوس، جوان به نام گردشگری حرمت‌شکنی کردند و مردم شهرستان طبس و روستاهای طبس نیز به این امر اعتراض داشتند.
امام جمعه موقت بیرجند عنوان کرد: این اقدام مبارزه با دین به صورت عملی است و تمام کسانی که این زمینه را فراهم کردند جاهلند.
نوفرستی بیان کرد: اقدام این افراد اگر با اغراض شخصی بوده و به عنوان پیاده‌نظام مستکبران حرکت کردند جای تأسف دارد و مردم انزجار خود را از این حرکت‌ها اعلام می‌کنند.
وی عنوان کرد: به بهانه اشتغال زمینه فساد را فراهم کردند و به جای توجه به اصل تقوا این چنین زمینه‌سازی را برای فساد دارند.
امام جمعه موقت بیرجند با اشاره به سالروز هجرت نبی اکرم(ص) از مکه به مدینه، ییان کرد: این حرکت چنان مهم است مبدا تاریخ اسلام شده است و در حکومت ستم شاهی برای مبارزه با آن تلاش بسیار کردند
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۱۹۲۸۲
کلمات کليدی: خراسانتایم ، نماز جمعه