پنجشنبه ۱ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۴۸
مدیرصندوق بیمه محصولات کشاورزی خراسان جنوبی:

خسارت ۲۴۲ حادثه قهری و طبیعی به محصولات کشاورزی خراسان جنوبی

مدیرصندوق بیمه محصولات کشاورزی خراسان جنوبی در سال زراعی گذشته ۲۴۲ مورد حادثه قهری و طبیعی به محصولات کشاورزی استان خسارت زده است.
خسارت ۲۴۲ حادثه قهری و طبیعی به محصولات کشاورزی خراسان جنوبی
 
به گزارش گروه اقتصادی خراسان‌تایم به نقل از مهر، جواد غنچه اظهار داشت: در سال زراعی گذشته گزارش خسارت ۲۴۲ مورد حادثه قهری و طبیعی در محصولات زراعی و باغی استان به تایید صندوق بیمه رسیده است.
وی بیان کرد: از این تعداد ۱۸۱ مورد در زیر بخش محصولات باغی و ۵۸ مورد در محصولات زراعی بوده است.
مدیرصندوق بیمه محصولات کشاورزی خراسان جنوبی اضافه کرد: این حوادث سبب بروز خسارت و افت تولید در محصولات زراعی و باغی استان شده است.
سرما و یخبندان بیشترین عوامل خسارت زا
غنچه با بیان اینکه این گزارش ها تنها مربوط به محصولاتی است که تحت پوشش صندوق بیمه محصولات کشاورزی بوده است، بیان کرد: حجم این خسارات از سه هکتار تا سه هزار هکتار متغیر بوده است.
وی، گرمازدگی میوه در تابستان، گرمازدگی در زمان تلقیح، طوفان، سیل، سرما و یخبندان در زمستان و بهار و تگرگ را از جمله مهمترین حوادث قهری و طبیعی این مدت اعلام کرد.
مدیرصندوق بیمه محصولات کشاورزی خراسان جنوبی با بیان اینکه بیشترین حجم خسارت از نظر میزان سطح مربوط به سرما و یخبندان بوده است، عنوان داشت: از نظر تعداد عوامل نیز وقوع طوفان بوده است.
غنچه اضافه کرد: سال زراعی گذشته بیش از ۳۳ هزار بیمه گذار بخش کشاورزی و دامداری با صندوق بیمه کشاورزی انعقاد قرارداد داشتند.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۱۹۶۵۱
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , بیمه , کشاورزی