يکشنبه ۴ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۴۸
کارشناس هواشناسی خراسان‌جنوبی خبر داد

باران در راه است/ احتمال سفیدپوش شدن ارتفاعات شمال شرق استان

کارشناس هواشناسی خراسان‌جنوبی گفت: از فردا تا صبح سه‌شنبه کاهش دمای هوا در اغلب نقاط محسوس است لذا بارش برف در برخی ارتفاعات شمال شرق استان در صبح سه‌شنبه دور از انتظار نیست.
باران در راه است/ احتمال سفیدپوش شدن ارتفاعات شمال شرق استان
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از فارس، سمیه لطفی اظهار داشت: بر اساس تحلیل نقشه‌ها و خروجی مدل‌های هواشناسی با تقویت ناپایداری‌های جوی از بعدازظهر امروز تا سه‌شنبه هفته جاری گاهی وزش باد شدید، رگبار باران همراه با رعد و برق (تشکیل مه و احتمال بارش تگرگ در ارتفاعات) در اغلب نقاط استان پیش‌بینی می‌شود.
وی با بیان اینکه شدت بارش‌ها امروز در برخی نقاط شهرستان طبس خواهد بود، گفت: فردا در بخش‌هایی از شهرستان‌های سرایان، فردوس، طبس، بشرویه، نهبندان و احتمالاً بیرجند بارش‌ها ادامه خواهد داشت و باعث ایجاد رواناب نیز خواهد شد.
 کارشناس سازمان هواشناسی خراسان‌جنوبی با اشاره به اینکه روند تغییرات دما امشب به‌صورت افزایشی خواهد بود، تصریح کرد: از فردا تا صبح سه‌شنبه کاهش دمای هوا در اغلب نقاط محسوس است لذا بارش برف در برخی ارتفاعات شمال شرق استان در صبح سه‌شنبه دور از انتظار نیست.
 لطفی بیان کرد: در ۲۴ ساعت گذشته شهرستان‌های نهبندان و طبس با دمای ۲۲ درجه بالای صفر گرم‌ترین و سربیشه با دمای صفر درجه سلسیوس سردترین شهرستان بوده است.
 وی ادامه داد: تغییرات دمای هوا در شهرستان بیرجند طی این مدت بین ۵ و ۲۰ درجه بالای صفر متغیر بوده است.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۱۹۷۰۵
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , بارندگی , هواشناسی