دوشنبه ۵ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۵۵
کارشناس سازمان هواشناسی خراسان جنوبی:

ابر و باد و باران به آسمان کویری خراسان جنوبی می‌آید

کارشناس سازمان هواشناسی خراسان جنوبی گفت: طی امروز و فردا، وزش تندباد، افزایش ابر و رگبار و رعد و برق در استان پیش‌بینی می‌شود.
ابر و باد و باران به آسمان کویری خراسان جنوبی می‌آید
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از ایسنا، جواد نخعی اظهار کرد: مطابق الگوی نقشه‌یابی هواشناسی و تصایر ماهواره‌ای طی امروز و فردا ناپایداری‌های جوی در خراسان جنوبی به صورت وزش تندباد، افزایش ابر و رگبار و رعد و برق پیش‌بینی می‌شود.
وی با بیان اینکه در این مدت نیز بارش تگرگ در ارتفاعات استان پیش‌بینی می‌شود، افزود: سامانه بارشی فردا در نواحی شرقی استان ساعات بعدازظهر به صورت ضعیف‌تر فعال است.
کارشناس سازمان هواشناسی خراسان جنوبی بیان کرد: همچنین از امروز تا ظهر روز چهارشنبه جاری روند تغییرات دما به صورت محسوس خواهدبود، لذا در ارتفاعات شمال شرقی استان برای امشب احتمال بارش برف دور از انتظار نیست.
نخعی تصریح کرد: در برخی مناطق استان مانند شهرستان‌های سرایان، فردوس، طبس، بشرویه، خوسف، نهبندان و بیرجند شدت بارش‌ها بیشتر است و روان‌آب را در پی خواهد داشت.
وی ادامه داد: طی 24 ساعت گذشته سربیشه با دمای چهار درجه بالای صفر سردترین و خوسف با 23 درجه بالای صفر گرم‌ترین شهرهای استان بودند.
کارشناس سازمان هواشناسی خراسان جنوبی با بیان اینکه پیشینه و کمینه دمای مرکز استان در 24 ساعت گذشته بین 10 و 22 درجه بالای صفر بوده است، خاطرنشان کرد: با توجه با احتمال تشکیل مه و کاهش دید در گردنه‌ها، رانندگان با احتیاط رانندگی کنند.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۱۹۷۲۶
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , بارندگی , هواشناسی