دوشنبه ۵ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۳۳
برای قهرمانی نیاز به گلزنی داریم

برانکو: برای موفقیت نیاز به 20 بازیکن قوی دارید/ همیشه طرف بازیکنان هستم

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس، گفت: من همیشه در کنار بازیکنان و سمت آنها هستم. همانطور که باشگاه نسبت به بازیکنان وظایفی دارد نسبت به کادرفنی هم این وظایف را دارد.
برانکو: برای موفقیت نیاز به 20 بازیکن قوی دارید/ همیشه طرف بازیکنان هستم
 
به گزارش گروه ورزشی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری فارس، برانکو ایوانکوویچ قبل از شروع تمرین امروز پرسپولیس در جمع خبرنگاران، گفت: بازی دیروز یک دربی بود. برای بار سوم می‌گویم یک مسابقه خاص بود که ارزش و منافع خاص خودش را داشت.
* تیم و بازیکنان را درک می‌کنم
وی افزود: در این بازی‌های بازیکنان تحت فشار مضاعف قرار می‌گیرند. تراکتورسازی نتایج خوبی کسب کرده و با انگیزه به تهران آمد. بازی نه از سوی ما و نه از سوی تراکتورسازی خوب نبود. نکته خوب در این بازی این است که حداقل یک امتیاز کسب کردیم و به آنها فرصت ایجاد موقعیت گل را ندادیم. از خستگی بازیکنانم با خبر هستم. بعد از آن هم خستگی مصدومیت پیش می‌آید. حسین ماهینی، محمد انصاری و کمال کامیابی‌نیا مصدوم شدند. باید دید وضعیت شایان مصلح و سیامک نعمتی چه می‌شود. خدا را شکر بازیکنان خوبی آماده کردیم و آنها 7 ماه فرم خود را حفظ کردند. عملا در دو لیگ به صورت موازی حضور داشتیم. در لیگ برتر امسال می‌بینید تیم‌ها چطور تقویت شدند. لیگ دوم هم در آسیا بود که در سخت‌ترین شرایط آن قرار داشتیم. در هر دو لیگ عالی بازی کردیم. دیروز خوب نبودیم اما تیم و بازیکنان را درک می‌کنیم. همین یک امتیاز هم مهم بود.
 
* یک تیم نیاز به 20 بازیکن قوی دارد
سرمربی پرسپولیس در مورد اینکه آیا تیمش نیاز به تقویت و ترمیم در برخی خطوط دارد، عنوان کرد: بله، ما بازیکنانی را جذب می‌کنیم چرا که مهره‌های کمی در اختیار داریم. نیاز به یک نیمکت با کیفیت داریم. هر تیم خوبی علاوه بر بازیکنان اصلی باید 7-8 بازیکن خوب در بیرون از زمین داشته باشد. برای موفقیت 11 بازیکن نه باید 20 بازیکن داشته باشید. حتی امکان اینکه به برخی بازیکنان در برخی استراحت بدهیم را نداشتیم. در وقفه لیگ هم مجبور به بازی با پیکان شدیم. باید با بازیکنان جدید انرژی لازم را به دست بیاوریم و کیفیت‌مان را هم بالاتر ببریم.
 
* باید چند بازیکن زیر 23 سال هم جذب کنیم
وی در مورد اینکه آیا بازیکنانی که قرار است از نیم فصل به تیم اضافه شوند کیفیت خوبی دارند، تصریح کرد: ارزیابی‌مان را از قبل کردیم و به همین خاطر آنها را جذب کردیم. مهدی شریفی، مهدی شیری، مهدی ترابی و سروش رفیعی کیفیت و وضعیت خوبی دارند‌. سعی می‌کنیم چند بازیکن زیر 23 سال هم بگیریم و آنها را برای آینده تیم آماده کنیم‌.
 
* از لحاظ گلزنی تاثیرگذار نبودیم
وی در مورد اینکه تعداد بازی‌هایی که پرسپولیس گل نمی‌زند در حال افزایش است و آیا نگرانی از این بابت ندارد، خاطرنشان کرد‌: بله آنطور که باید از لحاظ گلزنی تاثیرگذار نبودیم و تعداد گل‌هایمان در لیگ امسال کم بوده است. حریفمان هم نسبت به ما نظر دیگری دارند و با شرایط خاصی مقابل ما به میدان می‌آیند. مهم این است که مدافعان ما بهترین عملکرد را دارند و تراکتورسازی در بازی دیروز حتی نتوانست یک موقعیت نیم بند ‌ روی دروازه ما ایجاد کند. کاشیما هم همین وضعیت را داشت. بخش رو به جلو و حمله ما باید موثر‌تر شود. انتظارم این است که در این بخش بهتر باشیم. درست گفتید برای اینکه قهرمان شویم نیاز به گلزنی داریم.
 
* بازیکنان به خاطر مشکلات زیاد از تمرین سرباز زدند
برانکو در ادامه با بیان اینکه قصد دارد نکته‌ای بگوید، گفت: یک موضوع را باید بیان کنم. امروز بازیکنان از تمرین سر باز زدند چرا که مشکلات زیادی وجود دارد‌. این بازیکنان حرفه‌ای هستند و زندگی‌ آنها از راه فوتبال می‌گذرد. بازیکنان امروز به نشانه اعتراض تمرین نمی‌کنند. آنها امروز تصمیم گرفتند تمرین نکنند‌.
 
*بازیکنان انتظار تلاش مضاعف از سوی باشگاه دارند
وی در مورد اینکه حمیدرضا گرشاسبی آماری را منتشر کرد که طی آن 70 میلیارد تومان برای باشگاه آورده داشته و چطور در این وضعیت مشکل مالی وجود دارد، گفت: بله قطعا گرشاسبی خیلی تلاش کرده است. او خیلی از مشکلات را‌ حل کرده است. گرشاسبی‌ بدهی‌هایی که مربوط به چندین سال قبل بود را تسویه کرد اما بازیکنان به من اطلاع دادند که طلب بسیار زیادی دارند. بازیکنان بابت تلاش و زحمتی مضاعف انجام دادند و انتظار دارند باشگاه برای حل مشکلات آنها تلاش مضاعفی داشته باشد.
برانکو در مورد اینکه آیا در این مورد جلسه‌ای با مدیران دارد، عنوان کرد: من نمی‌توانم چیزی بگویم چرا که الن از این مسئله با خبر شدم.
 
* همیشه طرف بازیکنان هستم
سرمربی پرسپولیس در مورد اینکه آیا او پولش را دریافت کرده و در این مسئله کنار بازیکنان است یا باشگاه، گفت: من همیشه در کنار بازیکنان و سمت آنها هستم. همانطور که باشگاه نسبت به بازیکنان وظایفی دارد نسبت به کادرفنی هم این وظایف را دارد.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۱۹۷۳۵
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , دربی , فوتبال