شنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۴۳
مدیر کل کمیته امداد خراسان‌جنوبی خبر داد

ایجاد ۱۱۹۱ شغل برای مددجویان خراسان‌جنوبی/۲۵۶ خانوار خودکفا شدند

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی خراسان‌جنوبی گفت: طی هشت ماهه امسال یک هزار و ۱۹۱ شغل برای مددجویان این نهاد ایجاد شد که از این تعداد ۸۸۳ شغل در قالب خود اشتغالی و ۲۸۰ شغل در قالب مشاغل خانگی بوده است.
ایجاد ۱۱۹۱ شغل برای مددجویان خراسان‌جنوبی/۲۵۶ خانوار خودکفا شدند
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از فارس، رضا سلم‌آبادی امروز با بیان اینکه کمیته امداد به دنبال توسعه استعدادهای اشتغال و کارآفرینی است، اظهار داشت: بخشی از این مهم را کمیته امداد و بخش دیگر را نهادهای تسهیل‌گر برعهده داشتند.
وی با بیان اینکه معماری توانمندسازی اقتصادی در امداد از گذشته شکل گرفته است، بیان داشت: از استعدادهای خیرین و گروه‌های جهادی به نفع مددجویان این نهاد استفاده می‌کنیم.
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی خراسان‌جنوبی با اعلام اینکه به اذعان دولت انحراف اشتغال در کمیته امداد بسیار پایین است، تبیین کرد: به دنبال کاهش تصدی‌گری و واگذاری اجرای طرح‌ها در کمیته امداد هستیم.
تعهد ایجاد 4 هزار شغل در استان
سلم‌آبادی تسهیلات اشتغالزایی اختصاص یافته به کمیته امداد خراسان‌جنوبی را 103 میلیارد تومان اعلام کرد و افزود: با این اعتبار باید چهار هزار نفر شغل در استان ایجاد شود.
وی توضیح داد: از این میزان اعتبار 65 میلیارد تومان از محل اشتغال روستایی و عشایری، 26 میلیارد تومان از محل بند (ب) تبصره 16 قانون بودجه و 12 میلیارد تومان از محل صندوق ولایت امداد به استان اختصاص یافته است.
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی خراسان‌جنوبی با اشاره به اینکه کمیته امداد استان در جذب منابع بانکی از میانگین کشوری بالاتر بوده است، تصریح کرد: در مجموع از میزان اعتبار اختصاص یافته به استان تاکنون 21 میلیارد تومان پرداخت شده است.
1191 شغل ایجاد شد
سلم‌آبادی اشتغال ایجاد شده از محل این تسهیلات را یک هزار و 191 نفر اعلام کرد و بیان داشت: از این تعداد 883 شغل در قالب خود اشتغالی و 280 شغل در قالب مشاغل خانگی بوده که توسط 427 مجری زن و 764 مجری مرد ایجاد شده است.
وی از انجام 12 هزار مورد نظارت بر طرح‌های اشتغال طی هشت ماهه امسال خبر داد و یادآور شد: همچنین طی این مدت 256 خانوار خودکفا شدند.
بافت 637 تخته فرش توسط مددجویان امداد
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی خراسان‌جنوبی از بافت 637 تخته فرش به متراژ سه هزار و 133 مترمربع به ارزش دو میلیارد تومان توسط مددجویان کمیته امداد خراسان‌جنوبی خبر داد و عنوان کرد: بدهی بافندگان فرش از محل اعتبارات دولتی امداد پرداخت شده است.
سلم‌آبادی همچنین به تعهدات سفر اخیر رئیس کمیته امداد به استان اشاره و اعلام کرد: طی این سفر کمک‌های خوبی در حوزه لوازم ضروری منزل، مسکن، جهیزیه، تحصیل دانش‌آموزان و دانشجویان و غیره مورد تأیید قرار گرفت که ظرف چند روز آینده رقم اختصاص یافته به استان اعلام خواهد شد.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۱۹۸۵۴
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , کمیته امداد , اشتغال