دوشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۱۶
نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس:

دولت در زمینه راه‌آهن خراسان‌جنوبی به وعده‌اش عمل نکرد/ گلایه از کندی پروژه بزرگراه بیرجند-قاین

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی گفت: سال گذشته عملیات اتصال به راه‌آهن سراسری از طرف گناباد کلنگ‌زنی شد اما از طرف بیرجند دولت به وعده‌اش عمل نکرد.
دولت در زمینه راه‌آهن خراسان‌جنوبی به وعده‌اش عمل نکرد/ گلایه از کندی پروژه بزرگراه بیرجند-قاین
 
به گزارش گروه اقتصادی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام سید محمدباقر عبادی شب گذشته در جمع نمازگزاران حضرت ولی‌عصر(عج) بیرجند اظهار داشت: ملتی که استقلال داشته باشد هیچ کشوری نمی‌تواند به آن زور گوید، اما آن کشوری که استقلال نداشته باشد تحت سیطره قدرت‌های غرب و شرق قرار می‌گیرد.
وی افزود: استقلالی که امروز داریم و بهای آن را با تحریم می‌پردازیم، نعمت بزرگی است.
نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اگر برای این استقلال هزینه‌ای می‌پردازیم ارزش دارد، تصریح کرد: اگر استقلال نداشته باشیم مستکبرین هر زمانی هر بلایی که بخواهند به سرمان بیاورند، می‌توانند.
عبادی افزود: تاریخچه استقلال ایران را بخوانید تا قدر آن را بدانید، در جنگ جهانی اول از گرسنگی 11 میلیون نفر انسان مردند.
وی با بیان اینکه امروز آمریکا جرأت نمی‌کند به ایران اسلامی نگاه چپ کند زیرا می‌داند که از چه قدرتی برخوردار است، عنوان داشت: از جمله اقداماتی که در طول سال‌های گذشته در استان صورت گرفته، ساخت بیمارستان رازی و حضرت ابوالفضل‌العباس(ع) می‌باشد که از تجهیزات بسیار بالایی برخوردار بوده و برای استان نیز بسیار قابل ارزش است.
نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی بیان داشت: مرحوم دکتر نوربخش از جمله افرادی است که برای این مجموعه‌ها تلاش بسیار زیادی انجام داد و این نشان می‌دهد ما مسؤولین خوب کم نداریم اما قدرشان را بعد اینکه آن‌ها را از دست می‌دهیم می‌دانیم.
عبادی عنوان داشت: برای محله شمال شهر بیرجند نیز زمینی مشخص شده تا در آن مرکز درمانی ساخته شود.
وی با بیان اینکه سال گذشته عملیات اتصال به راه‌آهن سراسری از طرف گناباد کلنگ‌زنی شد اما از طرف بیرجند دولت به وعده‌اش عمل نکرد، اذعان داشت: امیدواریم در این زمینه دولت به وعده‌اش عمل کند و توقع ما از دولت به عنوان نماینده مردم بسیار بالا است.
نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی گفت: در برخی مسائل گلایه‌هایی از مسؤولین و وزارتخانه‌ها داریم اما سعی کردیم آنچه از دستمان برمی‌آید انجام داده و به دنبال حق مردم استان باشیم.
عبادی با بیان اینکه امروز مردم به‌شدت تحت فشار اقتصادی قرار دارند اما به امید خدا در آینده رشد تورم کاهش پیدا خواهد کرد، بیان داشت: بخشی از تورم کنونی به خاطر تحریم‌ها و بخشی دیگر به خاطر بی‌تدبیری‌های دولت است.
وی عنوان داشت: سیف رئیس سابق بانک مرکزی هنوز رئیس بود که گفتم وی را برکنار و محاکمه کنید که اکنون همینطور شده است اما انتظار نداشتیم رئیس‌جمهور ایشان را مشاور خود قرار دهند.
نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: در جلسه‌ای که آقای سیف حضور داشت، ایجاد بازار ثانویه ارز مطرح گشت اما کسی گوش نداد و این تورم بالا بخشی به خاطر بی‌تدبیری بانک مرکزی بود.
عبادی خاطرنشان ساخت: در خصوص بنیاد مستضعفان نیز طی سال‌های اخیر آقای سعیدی کیا همکاری‌هایی داشته‌اند اما توقع ما از بنیاد مستضعفان بیشتر از این بوده است.
وی عنوان داشت: در خصوص ساخت بزرگراه بیرجند قاین در چند وقت پیش از عملکرد وزارت راه رضایت داشته‌ام اما اکنون به خاطر کندی در این باره گلایه داریم.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۱۹۹۱۰
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , راه‌آهن , بزرگراه بیرجند-قاین