سه شنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۴۸
نماینده مردم شهرستان‌های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی:

دولت بودجه جذب معلمان حق التدریس را در نظر بگیرد

نماینده مردم شهرستان‌های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دولت موظف است نسبت به معلمان حق التدریس بودجه آنها را در سال آینده ببیند گفت: دانشگاه فرهنگیان باید برای افراد معلول معلم تربیت کند.
دولت بودجه جذب معلمان حق التدریس را در نظر بگیرد
 
به گزارش گروه اقتصادی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری تسنیم، حجت‌الاسلام سید محمدباقر عبادی  در دیدار با رئیس اداره آموزش و پرورش استثنایی استان خراسان جنوبی اظهار داشت: متاسفانه به دانشگاه فرهنگیان بهایی داده نشده و در برخی مدارس با کمبود معلم مواجه هستیم و در چند سال گذشته پذیرش دانشگاه فرهنگیان کاهش یافته است.
وی افزود: معلمی یک شغل سطح پایینی به حساب نمی‌آید و تاثیرگذاری آن نیز با هیچ شغلی قابل مقایسه نیست و نخواهد بود بنابراین در این زمینه به دولت گلایه‌هایی داشته‌ایم که چرا به این دانشگاه بهایی داده نمی‌شود.
نماینده مردم شهرستان‌های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی گفت: در کمیسیون آموزش مکرراً عنوان کردیم که در آینده با کمبود معلم مواجه خواهیم شد اما توجهی صورت نگرفت و امروز این موضوع را به عینه درک می‌کنیم.
عبادی بیان کرد: دانشگاه فرهنگیان باید برای معلولین معلم تربیت کند و معلم بودن تخصصی است که تماماً باید توسط دانشگاه فرهنگیان از ابتدا تا انتها انجام شود.
وی اظهار داشت: متأسفانه آن طور که باید دولتها به آموزش و پرورش بها نداده‌اند و اگر بخواهیم کشور را درست کنیم تا افرادی اختلاس‌گر و دروغگو پیدا نشوند ابتدا باید به آموزش و پرورش توجه ویژه‌ای شود و در بسیاری از کشور ابتدا بر روی فرهنگ کار می‌کنند و در کنار آن دیگر موارد را آموزش می‌دهند.
نماینده مردم شهرستان‌های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی افزود: قبل از اینکه بودجه توسط دولت به مجلس ارائه شود مدیران کل باید به وزارتخانه‌های خود مراجعه و مشکلات را مطرح کنند تا بودجه بیشتری را جذب کنند و در این راستا هر زمان که به گره‌ای برخوردند نمایندگان را مطلع سازند تا پیگیری‌های لازم صورت گیرد.
وی عنوان کرد: مطمئناً بدون پیگیری و مطالبه اقدامی انجام نخواهد شد چون نطفه بودجه در دولت بسته می‌شود و می‌طلبد تا مدیران در این رابطه همت ویژه‌ای برای جذب اعتبار انجام دهند و نسبت به وضعیت معلمین حق التدریس نیز دولت موظف است که بودجه آنها را در سال آینده ببیند و مجلس نیز پیگیری‌های لازم را انجام خواهد داد.
عبادی در زمینه تصویب قانون معلولین در مجلس گفت: این قانون بسیار خوبی بود و از قبل نیز رایزنی‌های بسیاری شد که در مجلس مطرح و تصویب شد و قانون معلولین با توجه به شرایط کشور بهترین قانونی بود که توسط مجلس تصویب شد و امیدواریم دولت بتواند آن را اجرا کند.
نماینده مردم شهرستان‌های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی افزود: در این قانون به اشتغال معلولین توجه ویژه‌ای شده چون یک معلول نباید دغدغه اشتغال داشته باشد.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۱۹۹۵۴
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , بودجه , دولت