سه شنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۰۰
معاون بازرسی و حمایت از مصرف کنندگان سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی:

۱۹۴۳ انبار کالای خراسان جنوبی در سامانه جامع انبارها ثبت شد

معاون بازرسی و حمایت از مصرف کنندگان سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی از شناسایی و ثبت یک هزار و ۹۴۳ انبار و مرکز نگهداری کالا در سامانه جامع انبارها در استان خبر داد و گفت: اعلام و ثبت انبار کالا در استان رو به افزایش است.
۱۹۴۳ انبار کالای خراسان جنوبی در سامانه جامع انبارها ثبت شد
 
به گزارش گروه اقتصادی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری تسنیم، علی تهوری صبح امروز در بازدید از انبارهای کالا در سطح شهر بیرجند اظهار داشت: با اطلاع رسانی گسترده و همکاری و همراهی واحدهای اقتصادی از ابتدای امسال انبارهای ثبت شده در استان افزایش 4 برابری داشته است.
معاون بازرسی و حمایت از مصرف کنندگان سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی گفت: ثبت انبارها در سامانه  موجب ایجاد نظم و هماهنگی در تهیه، تأمین و توزیع به ‌موقع کالاهای موردنیاز مردم می‌شود.
وی تصریح کرد: سامانه جامع انبارها به‌گونه‌ای طراحی ‌شده که می‌تواند ضمن شناسایی انبارهای ذخیره کالا، میزان نیاز جامعه به هر نوع از کالاها را تعیین و انجام اقدامات تأمینی و ذخیره‌سازی درست و منطبق بر آمارها و اطلاعات درست را تسهیل کند.
تهوری افزود: در راستای نظم‌دهی و انسجام‌ بیشتر به فرآیند تنظیم بازار و نظارت گسترده‌تر بر مراکز ذخیره‌سازی و نگهداری کالا، انبارها، سردخانه‌ها و مراکز توزیع کالا و عرضه خدمات، بازرسی‌های مستمری توسط  اکیپ‌های بازرسی و نظارت سازمان صنعت، معدن و تجارت و به صورت گشت مشترک از این مراکز صورت می‌گیرد.
معاون بازرسی و حمایت از مصرف کنندگان سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی خاطرنشان کرد: همه دارندگان انبارها و مراکز نگهداری کالاها موظف به ثبت مشخصات مراکز خود در سامانه جامع انبارها به آدرس www.nwms.ir در راستای شناسنامه‌دار‌ کردن مراکز ذخیره‌سازی و نگهداری کالا هستند.
وی تاکید کرد: در صورت عدم ثبت انبار و مشخصات کالا در سامانه مذکور، فعالیت انبارهای شناسایی شده توسط بازرسان، غیرقانونی تلقی شده و تخلفاتی از قبیل احتکار و عدم اعلام موجودی کالا برای واحد متصور می‌شود که برخورد قانونی از سوی بازرسان این سازمان با متصدیان صورت می‌گیرد.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۱۹۹۵۷
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , سازمان صنعت، معدن و تجارت , اقتصاد