چهارشنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۳۹
يكى از فرماندهان دفاع مقدس:

ما سر سفره شدا نشسته ايم

يكي از فرماندهان دفاع مقدس در اجلاسيه كنگره ملي ٢٠٠٠شهيد خراسان جنوبي در مشهد گفت: اسلام و امنيت خود را از شهدا داريم.
ما سر سفره شدا نشسته ايم
 
به گزارش خبرنگار گروه سياسي فرهنگي خراسان تايم، سردار احمدی، یکی از فرماندهان دوران دفاع مقدس صبح امروز در اجلاسیه شهدای خراسان جنوبی مقیم مشهد اظهار داشت: پیامبراکرم(ص) برای شهیدان چند ویژگی برشمردند و فرمودند خدا این چند ویژگی را به شهدا عنایت کرده که به پیامبران اولوالعظم و حتی به من نداده است.
وی گفت: نخستین ویژگی شهدا این است که خود خدا روح شهید را قبض می‌کند اما ارواح ما را حضرت اعزاییل قبض می‌کنند.
این فرمانده دوران دفاع مقدس افزود: دومین ویژگی این است که شهیدان در شرایط خاصی نه غسل و نه کفن دارند اما سایر انسان‌ها اینگونه نیستند مگر اینکه ما هم با سرنوشت شهدا به سمت لقاء خدا برویم.
احمدی تصریح کرد: همچنین سومین ویژگی آن‌ها نیز این است که شهیدان بعد از رحلت و قبض روح‌شان به عنوان شهید نامیده می‌شوند و این تنها اختصاص به شهدا دارد نه سایر انسان‌ها.
وی، رفع حوائج مومنان از لحظه‌ای که شهیدان قبض روح می‌شوند را از دیگر ویژگی‌های آن‌ها دانست و ادامه داد: شهدا زنده هستند و در نزد خداوند متعال روزی می‌گيرند.
این فرمانده دوران دفاع مقدس با بیان اینکه امام راحل فرمودند گرامیداشت یاد شهدا کمتر از خود شهادت نیست، خاطرنشان کرد: شهدا برای دفاع از اصل اسلام یک حماسه‌ای در دوران دفاع مقدس ایجاد کردند.
احمدی اظهار کرد: بیش از 95 درصد شهدا در وصیت‌نامه‌هایشان انگیزه خود در دوران مقدس را دفاع از جمهوری اسلامی ایران و اصل اسلام دانستند و بیش از 90 درصد این شهدا نیز در آثار خود بر اطاعت از ولی فقیه تاکید کردند.
وی با بیان اینکه ما سر سفره شهیدان نشستیم و هر کسی که در کشور مسؤولیتش سنگین‌تر باشد، تکلیف آن‌ها نیز بالاتر است، افزود: اسلام و امنیت خود را از برکت خون شهدا داریم و اگر خون این شهدا نبود امروز به جای هر مسؤولی در کشور یکی از سرسپردگان غربی و کرسی‌نشین عراقی بر صندلی‌های مسؤولیت تکیه می‌کردند.
این فرمانده دوران دفاع مقدس گفت: امروز بیش از هشت سال منطقه در آتش خشم دشمنان و استکبار جهانی می‌سوزد و کشورهای منطقه را با خاک یکسان کردند و قتل و عام می‌کنند.
احمدی با بیان اینکه جای ناراحتی دارد که فرزندان حزب اللهی این مرز و بوم تنها دو درصد فرمایشات امام راحل و رهبری را می‌خوانند، بیان کرد: اگر شهدای مدافع حرم نبودند امروز باید پشت دیوارهای کرمانشاه و همدان و دیگر شهرهای ایران با دشمنان می‌جنگیدیم.
وی با بیان اینکه امروز مدافعان حرم توطئه‌های دشمنان را خنثی کردند، عنوان کرد: شهدا برای اینکه فرمایشات رهبری بر زمین نماند در دوران دفاع مقدس حضور یافتند.
این فرمانده دوران دفاع مقدس با بیان اینکه باید موضوعی در سخنرانی‌های خود بگوییم که به معرفت مخاطبان ما افزوده شود، تصریح کرد: شهدا با تمام میدان وارد صحنه نبرد شدند و امروز نیز ما باید مانند دوران دفاع مقدس قرارگاه از دین و اخلاق مردم را شکل دهیم.
احمدی افزود: اگر در مقابل دشمنان کوتاه بیاییم و در مقابل دشمنان مقاومت و استقامت نکنیم صرف چند سال ما را از پای درمی‌آورند.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۱۹۹۷۲
کلمات کليدی: خراسان تايم ، شهدا