چهارشنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۴۸
رئیس صنعت، معدن و تجارت طبس:

جواز تأسیس کارخانه تولید PVC از کک طبس صادرشد

رئیس صنعت، معدن و تجارت طبس گفت: پیرو جلسه ستاد سرمایه گذاری استان در زمینه همکاری با شروع مراحل واگذاری زیرساخت‌ها و صدور مجوز تأسیس پروژه تولید پی وی سی از کک جواز تأسیس این کارخانه صادر شد.
جواز تأسیس کارخانه تولید PVC از کک طبس صادرشد
 
به گزارش گروه اقتصادی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری تسنیم، محمود زارع‌نیا با اعلام این خبر در جمع خبرنگاران اظهار داشت: این کارخانه در زمینه تولید پی وی سی از کک با ظرفیت تولید سالیانه 180 هزار تن در زمینی به وسعت 19 هکتار که مراحل ابتدایی واگذاری زمین و مجوزهای اولیه آن نیز اخذ شده اجرا می‌شود.
رئیس صنعت، معدن و تجارت طبس گفت: سرمایه‌گذار این طرح شرکت پترو پردیس پویا است و میزان سرمایه گذاری ثابت این طرح بالغ بر 9 هزار و 500 میلیارد ریال است که با اجرایی شدن آن زمینه اشتغال 300 نفر به صورت مستقیم و یک هزار و 600 نفر به صورت غیرمستقیم ایجاد می‌شود.
وی توجه به ایجاد صنایع جوار معدنی و جلوگیری از خام فروشی را کلید توسعه منطقه دانست و تصریح کرد: خوشبختانه این مهم در سند چشم‌انداز توسعه شهرستان به درستی دیده شده است.
زارع‌نیا تصریح کرد: اجرای این طرح در تکمیل زنجیره محصولات مرتبط با زغالسنگ، ایجاد صنایع وابسته به زغالسنگ و همچنین ایجاد ارزش افزوده در منطقه با توجه به مزیت نسبی شهرستان و وجود 76 درصد ذخایر زغالسنگ کشور در شهرستان طبس مؤثر است.
رئیس صنعت، معدن و تجارت طبس خاطرنشان کرد: رویکرد سازمان صنعت، معدن و تجارت در راستای توسعه صنایع دارای امکان‌سنجی مثبت در منطقه است.
وی با اشاره به اینکه پی وی سی سومین پلیمر پرمصرف دنیاست و روز به روز به مصرف آن افزوده و کاربردهای متنوعی دارد گفت: مقرون به صرفه بودن تولید پی وی سی از کک و همچنین تکنولوژی متفاوت با کارخانه‌های تولید این محصول در کشور که اکثرا به روش سوسپانسیون است می‌تواند انقلاب صنعتی بزرگی در تولید این محصول و همچنین صنایع مرتبط با زغالسنگ در منطقه داشته باشد.
زارع‌نیا گفت: مصارف عمده پی وی سی در صنایع ساختمان سازی، الکترونیک، حمل و نقل، بسته‌بندی، مصارف پزشکی و کالاهای مصرفی است.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۱۹۹۸۳
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , طبس , معدن , صنعت