پنجشنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۵۴
۱۸ آذرماه؛

اجلاسیه شهدای ایثارگر خراسان جنوبی برگزار می‌شود

دبیر اجرایی کمیته ایثارگران کنگره ملی 2 هزار شهید خراسان جنوبی گفت: اجلاسیه شهدای ایثارگران استان 18 آذر ماه امسال در بیرجند برگزار می‌شود.
اجلاسیه شهدای ایثارگر خراسان جنوبی برگزار می‌شود
 
به گزارش گروه فرهنگی خراسان‌تایم به نقل از ایسنا، سرهنگ محسن سمن، در نشست خبری اظهار کرد: در اجلاسیه شهدای ایثارگران، ۳۲۰۰ نفر از شهرستان بیرجند و 840 نفر از سطح شهرستان‌های تابعه استان به عنوان میهمان حضور خواهند داشت.
افسانه زارعی، مشاور استاندار خراسان جنوبی در امور ایثارگران و نیز در این نشست گفت: کمیته ایثار گران کنگره ملی دو هزار شهید استان از خرداد ماه سال گذشته شروع به کار کرد.
وی با بیان اینکه 144 شهید گمنام داریم، بیان کرد: ۲۰۸۳ شهید منتسب به خراسان جنوبی هستند که این تعداد ۱۸۵۰ شهید در داخل و 89 شهید در خارج استان دفن هستند.
مشاور استاندار خراسان جنوبی در امور ایثارگران اظهار کرد: در بحث تامین هزینه دیدار با خانواده شهدا از مشارکت دستگاه‌های اجرایی استفاده شد و امروز 95 درصد اعتبارات یادشده توسط دستگاه‌های اجرایی جمع آوری شد.
محمدرضا صادق، دبیر هیات رزمندگان اسلام خراسان جنوبی نیز در این نشست گفت: در راستای برنامه های کنگره ملی 2 هزار شهید استان، روز جمعه جاری، مراسم پخش مستقیم دعای ندبه کشور همزمان با نماز جماعت صبح در حسینیه جماران بیرجند برگزار می‌شود.
وی با بیان اینکه این مراسم با سخنرانی حجت الاسلام سید حمید میرباقری و مداحی سید مهدی میرداماد برگزار می‌شود، خاطرنشان کرد: در این روز ناوگان اتوبوسرانی بیرجند در خصوص این مراسم به مردم خدمت رسانی می کند.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۱۹۹۹۲
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , اجلاسیه , شهدا