پنجشنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۵۸
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان جنوبی گفت:

فضای مجازی، فرصتی برای رونق صنایع دستی

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان جنوبی گفت: برگزاری نمایشگاه‌های صنایع دستی در سطح ملی باعث شد هنرمندان استان با ظرفیت فضای مجازی آشنا شوند.
فضای مجازی، فرصتی برای رونق صنایع دستی
 
به گزارش گروه فرهنگی خراسان‌تایم به نقل از ایسنا، حسن رمضانی، امروز 15 آذر، در جمع خبرنگاران اظهار کرد: برگزاری نمایشگاه‌ها باعث می‌شود هنرمندان استان در حوزه‌های بازاریابی و بسته بندی محصولات از تجارب دیگر استان‌ها که قدیمی تر هستند و کار بیشتری انجام داده‌اند، استفاده کنند .
وی با بیان اینکه برگزاری نمایشگاه‌های صنایع دستی در سطح ملی برای هنرمندان فواید و آثار مطلوب زیادی را در پی داشته است، افزود: قبل از برپایی نمایشگاه ضرورت ایجاد تشکل‌های صنفی برای هنرمندان صنایع دستی سخت بود اما با برگزاری نمایشگاه‌ها، هنرمندان به این نتیجه رسیدند که از تجارب دیگر استان‌ها استفاده کنند .
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان جنوبی با اشاره به اینکه در سال 92 تنها حدود 12 تعاونی صنایع دستی در سطح استان فعالیت داشت، تصریح کرد: در حال حاضر بیش از 35 تعاونی صنایع دستی در گرایش‌های مختلف در استان فعالیت می‌کنند .
وی با بیان اینکه برگزاری نمایشگاه‌های صنایع دستی در سطح ملی باعث شد هنرمندان استان با ظرفیت فضای مجازی آشنا شوند، اظهار کرد: آشنایی با حوزه تجارت الکترونیک بر میزان فروش صنایع دستی تاثیر زیادی داشته است .
رمضانی بیان کرد: بسته بندی مشکلی است که در سطح ملی مطرح است اما شرکت در نمایشگاه‌ها فرصت دیده شدن و استفاده از تجارب دیگر استان‌ها را فراهم می‌کند .
وی با بیان اینکه ایجاد روابط دوستانه بین هنرمندان رشته‌های مختلف در استان‌های مختلف به ایجاد زنجیره بزرگ صنایع دستی در ایران کمک می‌کند، یادآور شد: امروز تعداد زیادی از استادان صنایع دستی در رشته‌های مختلف به پیوندهای حرفه‌ای و اقتصادی بین استان‌ها کمک می‌کنند .

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۱۹۹۹۴
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , فضای مجازی , صنایع دستی