سه شنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۴۴
مدیر صندوق بیمه محصولات کشاورزی خراسان جنوبی:

غرامت کشاورزان و دامداران خراسان جنوبی به ۱۶۷ میلیارد ریال رسید

مدیر صندوق بیمه محصولات کشاورزی خراسان جنوبی گفت: تاکنون بالغ بر ۱۶۷ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال از غرامت سال گذشته کشاورزان و دامداران استان محاسبه و در انتظار پرداخت است.
غرامت کشاورزان و دامداران خراسان جنوبی به ۱۶۷ میلیارد ریال رسید
 
به گزارش گروه اقتصادی خراسان‌تایم به نقل ازمهر، جواد غنچه اظهارداشت: با توجه به اتمام سال زراعی و آغاز برداشت برخی محصولات استان و اتمام عملیات ارزیابی روند محاسبه غرامت بیمه شدگان در دست اجرا است.
وی با اشاره به اینکه تاکنون ۱۶۷ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال از غرامت این افراد محاسبه و در انتظار پرداخت است، بیان کرد: از این رقم ۱۱۷ میلیارد ریال مربوط به محصولات باغی و بالغ بر ۲۶ میلیارد ریال نیز در بخش زراعت است.
پرداخت کامل غرامت بخش طیور
مدیر صندوق بیمه محصولات کشاورزی خراسان جنوبی اضافه کرد: همچنین از این میزان ۱۹ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال در بخش دام و دو میلیارد ریال نیز مربوط به بخش طیور استان است.
غنچه با بیان اینکه تاکنون تمامی غرامت محاسبه شده در بخش طیور پرداخت شده است، بیان داشت: در بخش دام نیز تأخیر در پرداخت خسارات کمتر از یک ماه انجام و در حال حاضر میزان غرامت محاسبه شده بهره برداران این بخش تا ۱۵ آبان ماه واریز شده است.
وی اضافه کرد: با توجه به اینکه محصول زعفران تا ۱۵ آذرماه تحت پوشش بیمه قرار دارد هنوز محاسبه غرامت این محصول انجام نشده است.
تسویه غرامت محصولات زراعی و باغی قبل از پایان سال
مدیر صندوق بیمه محصولات کشاورزی خراسان جنوبی افزود: امیدواریم قبل از پایان سال جاری تمامی غرامت محصولات زراعی و باغی استان تسویه شود.
به گفته غنچه محاسبه غرامت کشاورزان و دامداران استان در سال گذشته از آبان ماه آغاز شده است.
وی با اشاره به آغاز فصل زراعی جدید و بیمه محصولات کشاورزی، از بهره برداران این بخش خواست نسبت به بیمه محصولات خود اقدام کنند.
مدیر صندوق بیمه محصولات کشاورزی خراسان جنوبی ادامه داد: همچنین کشاورزان و دامداران استان می تواند از محل طلب خود از صندوق بیمه به صورت تهاتر نسبت به بیمه سال جدید محصولات خود اقدام کنند.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۰۱۰۶
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , کشاورزی , بیمه