شنبه ۸ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۰۹
مدیر گروه خدمات بیمه کشاورزی خراسان جنوبی گفت:

29 هزار قرارداد بیمه با کشاورزان خراسان جنوبی منعقد شد

مدیر گروه خدمات بیمه کشاورزی خراسان جنوبی گفت: از ابتدای سال زراعی جاری (مهرماه) تاکنون بیش از 29 هزار قرارداد بیمه ای بین این صندوق و بهره برداران بخش کشاورزی استان منعقد شده است.
29 هزار قرارداد بیمه با کشاورزان خراسان جنوبی منعقد شد
 
به گزارش گروه اقتصادی خراسان‌تایم به نقل از ایرنا، جواد غنچه روز شنبه افزود: در این مدت 106 هزار راس دام سبک، 15 هزار هکتار از اراضی زراعی، 15 هزار هکتار ارازضی باغی و یکهزار هکتار تنه درختان زیر پوشش خدمات بیمه ای قرار گرفته است.
وی گفت: همچنین از ابتدای سال زراعی جاری امسال پنج میلیون قطعه طیور و حدود 100 هزار راس دام زیر پوشش خدمات بیمه کشاورزی قرار گرفت.
مدیر گروه خدمات بیمه کشاورزی خراسان جنوبی اظهار داشت: سال زراعی گذشته در بخش باغی 59 هزار هکتار، زراعی 53 هزار هکتار و دام یک میلیون 700 هزار راس از خدمات بیمه کشاورزی بهره مند شد.
وی با بیان اینکه یک چهارم باغات استان زیر پوشش خدمات بیمه ای کشاورزی قرار دارد یادآور شد: بهره برداران بزرگ از مزیت بیمه بهره مند می شوند و خرده مالک ها تمایل کمتری به بیمه محصولات خود دارند.
غنچه بر فرهنگ سازی خدمات بیمه ای کشاورزی در استان تاکید کرد و گفت: با وجود اطلاع رسانی های زیادی که در سطح شهر و روستاهای استان انجام شده اما خرده مالکین تمایلی به بیمه محصولات ندارند این در حالیست که همه ساله متحمل خسارت هایی در محصولات خود می شوند.
وی با بیان اینکه سطح بیمه در شهرستان های مختلف ضریب نفوذ های مختلفی دارد افزود: به عنوان مثال در بخش زراعت طبس، نهبندان و سربیشه، در بخش محصولات باغی قاینات، سرایان و خوسف بیشترین سطح بیمه را دارند.
مدیر گروه خدمات بیمه کشاورزی خراسان جنوبی اظهار داشت: یک بخش فرهنگ سازی در این زمینه وظیفه مسئولان است تا کشاورزان را هدایت و حمایت کنند و از این طریق بهره برداران بخش کشاورزی از خدمات بیمه استقبال کنند.
وی ادامه داد: از طرفی نقایصی هم بر خدمات بیمه کشاورزی حاکم است اما نباید از این مزیت ها چشم پوشی کرد.
غنچه اظهار امیدواری کرد؛ با همکاری مسئولان و بهره برداران بخش کشاورزی استان ضریب نفوذ بیمه به جایگاه منطقی و معقول خود افزایش یابد چراکه همه ساله تنوع زیادی از خسارت ها را در منطقه شاهد هستیم.
وی گفت: خسارت های وارده به بخش کشاورزی در حوزه های مختلف متفاوت است صندوق بیمه اگر خسارت های واقعی را لحاظ کند رقم بسیار بالایی خواهد شد لذا حق بیمه ها باید افزایش یابد.
مدیر گروه خدمات بیمه کشاورزی خراسان جنوبی قبل از این گفته بود: در بررسی هایی که در چهار سال گذشته انجام شد، 70 درصد خسارت های بخش کشاورزی استان در 2 بخش خشکسالی و سرمازدگی گنجانده شده است.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۰۳۷۲
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , بیمه کشاورزی , خشکسالی