شنبه ۱۵ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۳۷
مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی:

همایش تکریم از چهره‌های قرآنی خراسان‌جنوبی دهه فجر برگزار می‌شود

مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان‌جنوبی گفت: همایش تکریم از چهره‌های قرآنی خراسان‌جنوبی طی ۴۰ سال گذشته در دهه فجر برگزار می‌شود.
همایش تکریم از چهره‌های قرآنی خراسان‌جنوبی دهه فجر برگزار می‌شود
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از مهر، حجت‌الاسلام احمد رضایی اظهارکرد: به مناسبت چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی برنامه‌های متعدد قرآنی با همکاری اداره امور قرآنی تبلیغات‌اسلامی خراسان جنوبی، فرهنگ و ارشاد اسلامی، دارالقرآن بسیج سپاه انصارالرضا(ع) و اوقاف برگزار می شود.
مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان‌جنوبی بیان کرد: از مهمترین این برنامه‌ها می‌توان به همایش تکریم از چهره‌های قرآنی خراسان‌جنوبی در ۴۰ سال گذشته اشاره کرد که در ایام الله دهه فجر برگزار خواهد شد.
رضایی ادامه داد: در این برنامه از پیشکسوتان قرآنی، اساتید برتر قرآنی، رتبه های برتر در مسابقات قرآنی، تشکل‌های قرآنی موفق، جلسات قرآنی موفق، فعالان برگزیده قرآنی در فضای مجازی و خیرین قرآنی خراسان جنوبی تجلیل و تکریم می‌شوند.
وی با اشاره به اینکه برای برگزاری این برنامه مهم فرهنگی از چهره‌های شاخص قرآنی کشوری نیز دعوت خواهد شد، افزود: در همایش تکریم از چهره‌های قرآنی خراسانی‌جنوبی در ۴۰ سال گذشته ۴۰۰ نفر حضور خواهند داشت.
مدیرکل تبلیغات اسلامی گفت: جشنواره قرآنی کودک و نوجوان با محوریت حفظ، قرائت، مفاهیم، تئاتر، خطابه خوانی و سرود نیز از دیگر برنامه‌های قرآنی به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی است.
۲۵۰ میلیون اعتبار برای فعالیت های قرآنی
رضایی اظهار کرد: این جشنواره برای گروه‌های سنی پیش دبستانی، دبستان و مقطع دبیرستان برگزار می‌شود.
وی با اشاره به راه‌اندازی کاروان قرآنی به مناسبت ایام پیروزی انقلاب اسلامی بیان کرد: این برنامه با محوریت برگزاری محافل قرآنی در شهرستان‌های مختلف خراسان‌جنوبی، دیدار با خانواده شهدای قرآنی و برگزاری نمایشگاه قرآنی اجرا می‌شود.
مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان‌جنوبی ادامه داد: در حال حاضر در راستای اجرای برنامه‌های قرآنی همدلی بسیار خوبی بین دستگاه‌های متولی در استان حاکم است که این موضوع باعث جلوگیری از موازی‌کاری و هدر رفت منابع می‌شود.
رضایی با اشاره به بودجه برنامه‌های قرآنی تبلیغات اسلامی خراسان‌جنوبی در سال جاری اظهار کرد: از منظر اعتباری ۲۵۰ میلیون تومان برای فعالیت‌های قرآنی مصوب شده که ۱۰۰ میلیون آن از طرف سازمان دارالقرآن کشور و ۱۵۰ میلیون از محل اعتبارات استانی تأمین می‌شود.
وی بیان کرد: پیش بینی می‌کنیم که اعتبار مرتبط با دارالقرآن کشور به صورت ۱۰۰ درصد و اعتبارات استانی ۷۰ درصد پرداخت شود.
مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان‌جنوبی با اشاره به اینکه همین بودجه کم را به صورت متوازن و متعادل بین تشکل‌ها تقسیم می کنیم، یادآور شد: جهت‌‌گیری فعالیت‌های قرآنی تبلیغات اسلامی به سمت تخصصی شدن برنامه‌ها است.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۰۵۲۱
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , دهه فجر , همایش