يکشنبه ۱۶ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۳۴
معاون فرهنگی اوقاف خراسان‌جنوبی:

۱۰۳ وقف جدید در خراسان جنوبی به ثبت رسیده است

معاون فرهنگی اوقاف خراسان جنوبی گفت: ۱۰۳ وقف جدید از ابتدای سال جاری در خراسان جنوبی به ثبت رسیده است.
۱۰۳ وقف جدید در خراسان جنوبی به ثبت رسیده است
 
به گزارش گروه فرهنگی خراسان‌تایم به نقل از مهر، حجت‌الاسلام اسماعیل مختاری اظهارکرد: از ابتدای سال تاکنون ۱۰۳ مورد وقف داشته‌ایم که نیت برخی از این وقف‌ها جدید بوده است.
معاون فرهنگی اوقاف خراسان جنوبی بیان کرد: به‌عنوان مثال در شهرستان سرایان یک زمین مزروعی دو هزار مترمربعی وقف ترویج فرهنگ ایثار و شهادت شده است.
مختاری با اشاره به اینکه  موقوفات قرآنی جدیدی نیز در سال جاری داشته‌ایم، ادامه داد: در شهرستان خضری و شهرستان سرایان موقوفات قرآنی بسیار خوبی صورت گرفته که گام مهمی در راستای آشنایی مردم با آیات وحی است.
وی افزود: احیاء و مرمت بقاع متبرکه، وقف انتفاعی برای توسعه مسجد و وقف برای دارو و درمان نیز از دیگر نیت‌های خیرین نیک‌اندیش در سال جاری در خراسان جنوبی بوده است.
معاون فرهنگی اوقاف خراسان جنوبی با اشاره به دیرینه بودن نیت وقف بر دارو و درمان اشخاص نیازمند، یادآور شد: از زمان مرحوم آیت‌الله هادوی  وقف‌هایی با این نیت داشته‌ایم که نمونه آن موقوفه شوکت الملک(موقوفه امیرمحمد و امیر اسماعیل) در شوکت‌آباد است.
مختاری اظهار کرد: توصیه همیشگی ما به خیران نیک‌اندیش به‌روز بودن وقف‌ها و مرتبط بودن آن با نیازهای روز جامعه است که این مهم با انجام مشاوره‌های قبل از وقف صورت می‌گیرد.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۰۵۴۰
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , اوقاف , وقف