دوشنبه ۱۷ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۰۹
فرماندار بیرجند تاکید کرد:

حال کتاب را خوب کنیم

فرماندار بیرجند گفت: اگر بتوانیم هزینه‌های جانبی تولید کتاب را کاهش دهیم، برای ناشر و کتابفروش وضعیت بهتر خواهد شد.
حال کتاب را خوب کنیم
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از ایسنا، علی ناصری اظهارکرد: کتابفروشی‌ها و ناشرین جزء بخش خصوصی هستند و دولت از طریق فرهنگ و ارشاد اسلامی هزینه‌های شرکت در برگزاری نمایشگاه‌های کتاب را پرداخت می‌کند.
وی با بیان اینکه دولت یارانه‌ای برای خرید کتاب درنظر می‌گیرد، افزود: ارائه تسهیلات ارزان قیمت، یکی از راهکارها برای تاسیس کتابخانه و به روز شدن تجهیزات کتابخانه‌ها است که وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی پرداخت می‌کند.  
فرماندار بیرجند ادامه داد: اگر بتوانیم هزینه‌های جانبی تولید کتاب را کاهش دهیم، برای ناشر و کتابفروش وضعیت بهتر خواهد شد.
ناصری بیان کرد: دولت پس از افزایش نرخ کاغذ در تامین کاغذ و تجهیزات چاپ به ناشران کمک می‌کند که این امر می‌تواند هزینه‌های ناشر را کم کند.
وی با بیان اینکه استقبال مردم رابطه مستقیمی با قیمت کتاب دارد، اظهار کرد: عرضه کتاب با قیمت ارزان‌تر، به نفع کتابفروشان و مردم خواهد بود.
فرماندار بیرجند تصریح کرد: شهرداری‌ها‌ یک نهاد مردمی هستند و در اعتبارات و بودجه‌هایی که پیش بینی می‌کنند می‌توانند برای حمایت از کتابفروشی‌ها، برپایی خانه‌های کتاب و بازارهای محلی کتاب آیتم‌های تشویقی را درنظر بگیرند.
ناصری با تاکید بر برنامه‌ریزی شهرداری‌ها در این خصوص، افزود: در حال حاضر زمین کتابخانه مرکزی بیرجند تامین شده و اعتبار اولیه آن از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اختصاص داده است.
وی تصریح کرد: اعتبارات این کتابخانه ملی است و باید کمک کنیم که این اعتبار سریع تر به استان تخصیص پیدا کند و این کتابخانه ساخته شود.
فرماندار بیرجند ادامه داد: نهاد کتابخانه های عمومی، بیشتر کتابخانه‌های سطح بیرجند را بازسازی کرده و بودجه تکمیل کتابخانه استاد سعیدی نیز در ردیف اعتباری شهر بیرجند گذاشته است.
ناصری با بیان اینکه یک کتابخانه قدیمی بیرجند نیز در حال نوسازی و بهسازی است، اظهار کرد: نگاه مردم به بازسازی کتابخانه‌ها مثبت بوده و تاکنون با استقبال مواجه شده است.
وی بیان کرد: به زودی یک کتابخانه جدید به نام اولین شهید مدافع حرم استان؛ شهید بصیری‌پور در مهر شهر بیرجند که منطقه شمال شهر است، افتتاح خواهد شد.
فرماندار بیرجند یادآور شد: با افتتاح این کتابخانه که اکنون در مرحله تجهیز است، نیاز مردم آن منطقه برطرف خواهد شد.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۰۵۴۷
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , کتاب , کتابخوانی