دوشنبه ۱۷ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۳۷
نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی:

آسیب‌ها از داخل کشور بوده است/ لزوم تقویت مبانی اعتقادی دانش‌آموزان

نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی گفت: هرچه آسیب دیده‌ایم از داخل کشور بوده است و بیگانگان هیچ‌کاره‌اند، بلکه آن‌ها همانند شیطان، تنها ما را وسوسه می‌کنند.
آسیب‌ها از داخل کشور بوده است/ لزوم تقویت مبانی اعتقادی دانش‌آموزان
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام‌والمسلمین سیدعلیرضا عبادی در دیدار با سرپرست اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان خراسان‌جنوبی با بیان اینکه وجه تسمیه اتحادیه به اتحاد است، اظهار داشت: شما زمانی در آزمون‌های انسانی و اسلامی موفق خواهید بود که اتحاد خودتان را حفظ کنید.
وی افزود: وحدت و اتحاد وقتی حاصل می‌شود که چه در بحث نظری و چه در بحث عملی، سخنان بر روی قاعده و ملاک فطری، عقلی و علمی باشد.
امام‌جمعه بیرجند خاطرنشان کرد: همانگونه که یک ساختمان بدون زیرساخت به‌راحتی فرو می‌ریزد، لذا دانش‌آموزی که امروز می‌خواهد دانش‌آموز باشد و در آینده امور کشور را اداره و در جهان تحول ایجاد کند، وقتی می‌تواند این بار سنگین را بر دوش کشد که زیرساخت نظریات، عمل و اخلاقش محکم باشد.
عبادی با بیان اینکه یک اتحادیه نباید احساسی، شعاری و سلیقه‌ای عمل کند زیرا در غیر این صورت به ضرر جامعه و خود خواهد بود، تصریح کرد: اگر همه ما مسلمان هستیم و حق را قبول داریم نباید اجازه دهیم که بین ما اختلافی به وجود آید.
وی یادآور شد: رمز و راز یک اتحادیه برای اینکه بتواند کارآمد باشد این است که دیروز خود را به یاد داشته باشد، بداند امروز در کجا قرار دارد و برای آینده خود برنامه‌ریزی کند.
نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی عنوان کرد: بسیاری از آسیب‌هایی که امروز متحمل می‌شویم به خاطر این است که مبنایی و کارشناسی شده عمل نشده است.
عبادی تأکید کرد: مسئولی که یا شایستگی مدیریت و علمی ندارد و یا تحت تأثیر سلیقه، حزب، گروه و منافع شخصی قرار دارد به هیچ جا نمی‌رسد و به خود و جامعه ضرر می‌رساند.
وی با اشاره به اینکه باید خود را از خطر آتش افتراق، نفاق و کینه حفظ کنید، گفت: اتحادیه را اتحادیه نگه دارید و نگذارید افرادی به آن وارد شوند که حزب بازی کنند.
امام‌جمعه بیرجند با اشاره به اینکه اگر همگان بر اساس علم و حق عمل کنیم نفعش به تمام جامعه خواهد رسید، ادامه داد: مسؤولیت شما، مسؤولیت بزرگی است زیرا نسلی که با آن همکاری می‌کنید نسلی است که فردای کشور را به دست خواهند گرفت.
عبادی با بیان اینکه آینده کشور را شما رقم می‌زنید، بیان کرد: اگر نفس، سلیقه و منافع شخصی در کار باشد، دشمن با اندک روزنه‌ای بین اتحادیه‌ها اختلاف ایجاد می‌کند.
وی عنوان داشت: هرچه آسیب دیده‌ایم از داخل کشور بوده است و بیگانگان هیچ‌کاره‌اند، بلکه آن‌ها همانند شیطان، تنها ما را وسوسه می‌کنند.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۰۵۵۶
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , اتحادیه انجمن‌های اسلامی , نماینده ولی فقیه