دوشنبه ۱۷ دی ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۰۸
معاون علمی و فناوری رئیس جمهور مطرح کرد

لزوم جلوگیری از خام فروشی زعفران/ نیروی انسانی از سرمایه‌های بزرگ خراسان‌جنوبی است

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور با اشاره به مقایسه صادرات زعفران در جهان و ایران، گفت: صادرات زعفران در جهان ۹ میلیارد دلار و این در حالی است که صادرات در ایران به حدود ۵۰۰ میلیون دلار می‌رسد، بنابراین باید جلوگیری از خام فروشی زعفران در اولویت قرار گیرد.
لزوم جلوگیری از خام فروشی زعفران/ نیروی انسانی از سرمایه‌های بزرگ خراسان‌جنوبی است
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری فارس، سورنا ستاری پیش از ظهر امروز در حاشیه بازدید از شرکت تروند زعفران در جمع خبرنگاران با اشاره به جمعیت بالای دانشجویی در خراسان‌جنوبی، اظهار داشت: جمعیت دانشجویی این استان نسبت به کل جمعیت از بالاترین نسبت‌های دانشجو به شهروند در کشور است.
وی از ظرفیت‌ها و پیشرفت‌های خوب خراسان‌جنوبی در اقتصاد دانش‌بنیان ابراز رضایت کرد و بیان داشت: در شهرهای بیرجند، طبس، قاین و فردوس شرکت‌های دانش‌بنیان خوبی شکل گرفته است که در آینده نزدیک این شرکت‌ها تبدیل به یک شبکه بزرگ برای راه‌اندازی استارتاپ‌ها و گروه‌های علمی دانش‌بنیان خواهند شد.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور با اشاره به مقایسه صادرات زعفران در جهان و ایران، مطرح کرد: صادرات زعفران در جهان ۹ میلیارد دلار و این در حالی است که صادرات در ایران به حدود ۵۰۰ میلیون دلار می‌رسد، بنابراین باید جلوگیری از خام فروشی زعفران در اولویت قرار گیرد.
ستاری با اشاره به وجود پتانسیل‌ها موجود در مرکز رشد قاین، تبیین کرد: پتانسیل‌های خوبی در این مرکز رشد واحدهای فناور وجود دارد که جهت تقویت زیرساخت‌های آن کمک خواهیم کرد.
وی با اعلام اینکه اگر بخواهیم توسعه‌ای در شهرستان‌های محروم داشته باشیم باید از پتانسیل‌های داخل خود استان‌ها استفاده کنیم با اشاره به وجود ظرفیت‌های فوق‌العاده در خراسان‌جنوبی، اضافه کرد: باید بتوانیم از پتانسیل‌های درونی استان به‌درستی استفاده و محصولات دانش‌بنیان تولید نماییم.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور نیروی انسانی را از سرمایه‌های بزرگ استان ذکر و عنوان کرد: نسل جدید کارآفرینی در جوان‌ها در قالب شرکت‌های دانش‌بنیان شکل گرفته که این موضوع تأثیر خود را در انتخاب رشته‌های تحصیلی در دانشگاه‌ها خواهد گذاشت.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۰۵۶۲
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , زعفران‌ , قاینات