سه شنبه ۱۸ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۳۰
از سال گذشته تاکنون صورت گرفت

روند رو به رشد میناکاری در بشرویه/ اشتغال‌زایی برای ۱۵ نفر

مسؤول نمایندگی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان بشرویه گفت: خوشبختانه از سال گذشته تاکنون علاوه بر رونق مینای نقاشی و پرفروش بودن محصولات تولیدی، ۱۵ نفر مستقیماً در این عرصه فعالیت می‌کنند.
روند رو به رشد میناکاری در بشرویه/ اشتغال‌زایی برای ۱۵ نفر
 
به گزارش گروه فرهنگی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری فارس، سید امیرسلیمانی‌رباطی اظهار داشت: در سال 1396 با اعطای 400 میلیون ریال تسهیلات پشتیبان به یکی از متقاضیان فعال حوزه صنایع دستی کارگاه مینای نقاشی روی فلز در شهر بشرویه فعال گردید.
وی افزود: خوشبختانه در این مدت علاوه بر رونق مینای نقاشی و پرفروش بودن محصولات تولیدی، 15 نفر مستقیماً در این عرصه فعالیت می‌کنند.
 مسؤول نمایندگی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان بشرویه اذعان داشت: به‌منظور توسعه مینای نقاشی با هدف ایجاد شغل قرار است تعداد 10 نفر از بانوان تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) این دوره را فراگرفته و در کارگاه مینای شهرستان مشغول به کار شوند.
سلیمانی‌رباطی با اشاره به مشکلات پیش روی این رشته فعال در شهرستان بشرویه عنوان داشت: علی‌رغم روند رو به رشد مینای نقاشی نبود کوره پخت یکی از مشکلات بزرگ پیش روی فعالان تلقی می‌شود که مجبورند محصولات خام تولیدی را جهت پخت به اصفهان ارسال نمایند که در این راه علاوه بر بالا رفتن هزینه‌های تولید، خسارت زیادی به محصولات خام تولیدشده در مسیر انتقال به اصفهان می‌شود.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۰۵۶۸
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , میناکاری , اشتغال