سه شنبه ۱۸ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۳۴
نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی گفت:

۳ میلیارد تومان اعتبار به پارک علم و فناوری خراسان جنوبی اختصاص یافت

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی گفت: در سفر معاون علمی و فناوری رئیس جمهور برای پارک علم و فناوری ۳ میلیارد تومان اعتبار اختصاص یافت.
۳ میلیارد تومان اعتبار به پارک علم و فناوری خراسان جنوبی اختصاص یافت
 
به گزارش گروه اقتصادی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری تسنیم، حجت‌الاسلام و المسلمین سیدمحمدباقر عبادی در شورای اداری استان خراسان جنوبی با اشاره به دستاوردهای سفر معاون علمی و فناوری رئیس جمهور به استان اظهار داشت: در این سفر برای پارک علم و فناوری 3 میلیارد تومان در نظر گرفته شده است که یک میلیارد تومان آن توسط استاندار تقبل شده است.
وی افزود: در بحث دانشگاه بیرجند نیز در این بازدیدها بالغ بر 2 میلیارد تومان برای دانشگاه بیرجند درنظر گرفته شده است.
نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی یکی از مشکلات استان را بی‌آبی عنوان و بیان کرد: نخستین کسی که طی این 40 سال به آب‌های ژرف اهمیت داده و موضوع آن را انجام داده دکتر ستاری بوده که در این راستا تحقیقاتی صورت گرفته که منجر به اتفاقات خوبی در استان شده است.
رئیس بنیاد نخبگان خراسان جنوبی نیز در این جلسه تصریح کرد: در شورای آموزش، پژوهش و فناوری استان هفت طرح فناورانه ارائه شده است و 50 درصد سرمایه گذاری بخش خصوصی را داریم.
سعید احمدی‌زاده خاطرنشان کرد: مجموع طرح‌های جمع شده حدود 9 میلیارد تومان بوده که طرح محصولات استراتژیک استان را آغاز می‌کنیم و در این راستا ایده‌ها را تبدیل به طرح و طرح‌ها را تبدیل به محصول می‌کنیم.
رئیس بنیاد نخبگان خراسان جنوبی اظهار داشت: هدف این است که طرح‌های فناورانه خوبی به وجود آوریم و زیست بوم کسب و کار را شکل دهیم.
احمدی‌زاده خاطرنشان کرد: اگر شتاب دهنده‌ها سریع تقویت شوند می‌توانند آن زیست بوم را به وجود آورند.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۰۵۷۵
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , پارک علم و فناوری , اشتغال