سه شنبه ۱۸ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۴۵

چگونه مقاومت دام و طیور را در فصول سرد بالا ببریم؟

مدیر جهاد کشاورزی درمیان گفت: استفاده از آجرهای حاوی مواد مکمل معدنی برای تغذیه دام و کانی یون سوپر مینرال برای طیور در فصل سرما برای افزایش مقاومت در فصل سرما ضروری است.
چگونه مقاومت دام و طیور را در فصول سرد بالا ببریم؟
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از ایسنا، وحید ضیائیان احمدی با اشاره به استفاده از آجرهای حاوی مواد مکمل معدنی برای تغذیه دام در فصل سرما اظهار کرد: با شروع فصل سرما نیاز به مواد مغذی در دام و طیور برای افزایش مقاومت به سرما امری ضروری به نظر می‌رسد.
وی با اشاره به فواید استفاده از این آجرهای حاوی مواد معدنی در دام، افزود: تامین سلامت و شادابی و بالا بردن مقاومت بدن در برابر عوامل بیماری زا و برطرف کردن مشکلات و مرگ ومیر ناشی از گنده خوری(پیکا) و لیسیدن اجسام خارجی از فواید این آجرهای حاوی مواد معدنی در دام است.
مدیر جهاد کشاورزی درمیان بیان کرد: جلوگیری از ازدیاد ضربان قلب،گیجی،کم اشتهایی و تحلیل رفتن قوای جسمی ناشی از کمبود املاح و ایجاد آمادگی جهت بارور شدن و جلوگیری از کدر و خشن شدن موها و حالت‌های ناخوشایند ظاهری از دیگر فواید است.
ضیائیان احمدی با بیان اینکه این آجرها تاثیر بسیار موثری در متابولیسم غذایی   دارند، اظهار کرد: پودرکانی سوپر مینرال در  طیور نیز در فصل سرما استفاده می‌شود.
وی افزود: تامین سلامت و شادابی گله و پیشگیری ازکم خونی درمرغ‌های تخم گذار از فواید استفاده از کانی یون سوپر مینرال در طیور است.
مدیر جهاد کشاورزی درمیان یادآور شد: تسریع بخشیدن در رشد و وزن گیری جوجه گوشتی، جلوگیری از رشد بی رویه پرها و پرریزی، بالابردن میزان باروری در گله مادری و جلوگیری از پیری زودرس در طیور تخم گذار و مادر از فواید استفاده از کانی یون سوپر مینرال در طیور است.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۰۵۷۸
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , جهاد کشاورزی , دامپزشکی