چهارشنبه ۱۹ دی ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۳۱
مدیر بنیاد مسکن انقلاب اسلامی سربیشه گفت:

بیش از 5 هزار واحد مسکونی سربیشه فاقد استحکام است

مدیر بنیاد مسکن انقلاب اسلامی سربیشه گفت: از مجموع 11 هزار و 55 واحد سرشماری شده در این شهرستان، 6 هزار و 46 واحد مقاوم و نیمه مقاوم و پنج هزار و 9 واحد فاقد استحکام لازم است.
بیش از 5 هزار واحد مسکونی سربیشه فاقد استحکام است
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از ایرنا، حمید حاجی‌زاده روز چهارشنبه افزود: براساس سرشماری سال 1395 در شهرستان سربیشه 11 هزار و 55 واحد مسکونی سرشماری شده که از این تعداد هفت هزار و 804 واحد شهری و سه هزار و 251 واحد روستایی است.
وی بیان کرد: از سال 1384 تاکنون 2 هزار و 742 واحد مسکونی در شهرستان سربیشه مقاوم سازی شده است.
مدیر بنیاد مسکن سربیشه اظهار داشت: متقاضیان برای نوسازی و بهسازی مسکن خود در روستاهای شهرستان می‌توانند تسهیلات ساخت دریافت کنند و بنیاد مسکن برای بازسازی هر واحد مسکونی فرسوده 25 میلیون تومان تسهیلات با کارمزد پنج درصد و بازپرداخت 15 ساله پرداخت می کند.
وی با بیان اینکه مقاوم‌سازی خانه ‌های روستایی در سربیشه وضعیت مطلوبی ندارد گفت: با توجه به زلزله خیز بودن منطقه، شتاب در اجرای طرح های مقاوم سازی روستاها ضروری است.
حاجی زاده از انعقاد تفاهم نامه همکاری بین بنیاد مسکن و کمیته امداد برای کمک به احداث و تکمیل واحدهای مسکونی مددجویان زیر پوشش کمیته امداد خبر داد و گفت: به مددجویان این نهاد علاوه بر پرداخت 20 میلیون تومان تسهیلات، 2 میلیون و 500 هزار تومان کمک بلاعوض برای بازسازی واحدهای فرسوده پرداخت می شود.
وی ادامه داد: همچنین بنیاد مسکن و کمیته امداد برای تکمیل واحدهای نیمه تمام مددجویان به دلیل نداشتن توان مالی کمک بلاعوض پرداخت می کنند.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۰۵۸۴
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , سربیشه , بنیاد مسکن