چهارشنبه ۱۹ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۰۹
دبیرکل حزب مستقبل العداله یمن:

آل سعود رفتنی است/ خون شهدای یمن نباید بی اثر بماند

دبیرکل حزب مستقبل العداله یمن اظهارداشت: در انقلاب نقاط ضعف و قوت وجود دارد و بعد از پرچم های خراسانی و پرچم هایی که از عراق، لبنان و سایر کشورها به اهتزاز درآمده است، یمن آخرین پرچم است. این آخرین پرچم باید کامل‌ترین پرچم باشد و برای این منظور باید از تجربیات دیگر کشورها استفاده کنیم.
آل سعود رفتنی است/ خون شهدای یمن نباید بی اثر بماند
 
به گزارش گروه سیاسی خراسان‌تایم، حجت الاسلام علی محقی، قائم مقام دبیرکل همایش بین المللی 40 سال مبارزه با اسلام آمریکایی و مبلغین کشورهای یمن، سوریه و بحرین در دیدار با رئیس و مشاور رئیس مرکز رسیدگی به امور مساجد خراسان اظهار داشت: سال گذشته همایش در محدوده شهر بیرجند بوده و امسال در حوزه استان خراسان جنوبی پوشش داده می‌شود که نشان از گسترش دامنه آن دارد.
وی با اشاره به اینکه در این مسیر حوزه هنری خراسان جنوبی با همکاری مرکز رسیدگی به امور مساجد و بنیاد مهدویت استان خراسان جنوبی کار مشترکی صورت گرفته است، بیان داشت: باتوجه به همایش سال گذشته، امسال تقاضا برای برگزاری همچین همایشی زیاد بود که نشان از تاثیرگذاری همایش سال گذشته دارد.
قائم مقام دبیرکل همایش بین المللی 40 سال مبارزه با اسلام آمریکایی عنوان کرد: امسال به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی عنوان همایش را «40 سال مبارزه با اسلام آمریکایی» گذاشته ایم و کشورهایی که نماینده هایشان حضور دارند اعم از بحرین، یمن، سوریه خودشان هم درگیر اسلام امریکایی و زخم خورده از آن هستند.
حجت الاسلام محقی با بیان اینکه امسال خانواده شهیدی از شهدای حادثه تروریستی مسجد علی بن ابیطالب زاهدان هم به این مراسم دعوت شده اند و حضور پیدا خواهندکرد، گفت: جوانان در این جلسات به خوبی حضور پیدا می‌کنند و خوشبختانه این همایش مورد استقبال قرار گرفته است.
وی اضافه کرد: این همایش به عنوان یکی از برنامه های شاخص چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در خراسان جنوبی تصویب شده است
قائم مقام دبیرکل همایش بین المللی 40 سال مبارزه با اسلام آمریکایی خاطرنشان کرد: در ادامه این همایش کارگاه های تخصصی به صورت عده‌ای برگزار می‌شود.
حجت الاسلام قرایی مشاور رئیس مرکز رسیدگی به امور مساجد خراسان نیز در این دیدار اظهار داشت: باید اهم مسائل حوزه یمن را بررسی کنیم زیرا اگر یمن فتح شد و نیز بحرین آزاد شد، باید بدانیم چه برنامه ای داریم.
وی با بیان اینکه باید به سمتی برویم که بحث تبیینی و مباحثه شکل بگیرد، گفت: اگر دشمن را در موضوعات نظامی شکست دهیم با فرهنگ جلو می‌آید، اگر فرهنگ را درست کنیم، با اقتصاد جلو می آید و اگر جلوی تهاجمات اقتصادی را بگیریم، با رسانه می آید.
حجت الاسلام قرایی تاکید کرد: این مباحث، چون بوی مبارزه می دهد، حیاتی را به جامعه هدیه می دهد چراکه افراد بعد از مدتی از مبارزه فاصله می‌گیرند و درواقع قبل از اینکه بمیرند می میرند اما ما باید قبل از اینکه ما را بمیرانند، شهید شویم.
وی با بیان اینکه ما باید به دنبال این باشیم که بدانیم اهم مسائل ایران چیست و چطور این مسائل به هم گره می خورد، متذکر شد: باید ببینیم به چه روشی می شود این موضوعات را اداره کرد و باید این قدم ها را هرچند کم برداریم و بدانیم که فضل خدا در این راه به ما کمک می کند.
سید حسن العماد دبیرکل حزب مستقبل العداله یمن نیز در این دیدار اظهار داشت: در انقلاب نقاط ضعف و قوت وجود دارد و بعد از پرچم های خراسانی و پرچم هایی که از عراق، لبنان و سایر کشورها به اهتزاز درآمده است، یمن آخرین پرچم است.
وی اضافه کرد: این آخرین پرچم باید کامل ترین پرچم باشد و برای این منظور باید از تجربیات دیگر کشورها استفاده کنیم.
دبیرکل حزب مستقبل العداله یمن یادآور شد: جنگ صددرصد تمام می‌شود و حق پیروز می شود چون این مسئله، سنت الهی است و ما آماده هستیم بعد از جنگ از همه فرصت های پیش آمده استفاده کنیم.
العماد با اشاره به اینکه این پیروزی‌ها به حساب شیعیان و ولایتمداران نوشته می‌شود، گفت: اگر آنها آماده نباشند تا از این فرصت ها استفاده کنند دیگران استفاده می کنند.
وی تصریح کرد: آل سعود بالاخره رفتنی هستند، اما خون شهدای یمن نباید بی اثر بماند.
دبیرکل حزب مستقبل العداله یمن با بیان اینکه ما در ارتباط گیری مشکل داریم و این هم از زمان اهل بیت بوده است که اتحاد و ارتباط کم بوده است، عنوان کرد: هرکس در هر کشوری که حضور دارد انرژی مصرف می کند و ما به این نتیجه رسیده ایم که برای پیروزی در مقابل آل سعود باید فقر برطرف شود همان چیزی که در ایران با عنوان اقتصاد مقاومتی کار می شود را باید بومی کنیم و نباید از صفر شروع کرد.
العماد گفت: 80 درصد زمین های یمن کشاورزی است و اکثر مردم یمن کشاورز هستند اما نمی گذاشتند مردم یمن کشاورزی کنند.
وی با بیان اینکه ما امروز در یمن سیستم مقاومت را دوباره تعریف کرده ایم، اظهار داشت: اگرچه در یمن مسئله اساسی نظامی و جنگ است، اما امروز دشمن از درون جبهه داخلی یمن این سیستم را می زند.
دبیرکل حزب مستقبل العداله یمن خاطرنشان کرد: اگر یمن شکست بخورد از جبهه نظامی نیست بلکه از جبهه داخلی و از جهل و فقر مردم ضربه می خورد.
گفتنی است در این دیدار حجت الاسلام وفایی رییس مرکز رسیدگی به امور مساجد خراسان درخصوص همکاری با مبلغین برای شکل گیری جلسات مختلف بصیرتی در استان های خراسان رضوی و شمالی قول همکاری داد.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۰۵۹۱
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , چهل سال مبارزه , یمن